Ogłoszenia duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019

XVIII Niedziela Zwykła

04.08.2019

Kim jest człowiek potrzebuje i na czym polega sens życia? Te pytania nurtowały uczonych, filozofów i teologów wszystkich epok. Jako uczniowie Jezusa wierzymy, że sami z siebie nie jesteśmy w stanie udzielić na nie odpowiedzi; ona leży w Bogu, który nadaje naszemu życiu sens i ciągle je ubogaca. Tylko dzięki Bogu wiemy, że jesteśmy i ukochanymi Jego dziećmi, które mogą i powinny przekazywać Bożą miłość światu. To jest nasze fundamentalne powołanie.

W zeszłą niedzielę na środki transportu – dzieło pomocy dla misjonarzy zebraliśmy 1723 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

a. We wtorek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 8.00 w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie Msza          na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.

b. W czwartek, 8 sierpnia – wspomnienie Świętego Dominika, prezbitera,

c. W piątek, 9 sierpnia – święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

d. W sobotę, 10 sierpnia – święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika,

1. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz.17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
  2. Na prawym bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości w związku z miesiącem abstynencji zachęcamy do rezygnacji z picia alkoholu i do wpisywania się do tej księgi z odnotowaniem, na jak długi czas, podejmiemy abstynencję. Nasza abstynencja, ma pomóc wyrwać się z nałogu wszystkim uzależnionym oraz ma promować, trzeźwy styl życia.

3. W niedzielę, 11 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.30 pragniemy podziękować ks. Janowi Gackowi za 5 lat pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Zapraszamy zatem na Mszę św. dziękczynną. Nowy wikariusz ks. Marcin Samek rozpocznie posługę w parafii od 25 sierpnia.

4. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłej niedzieli, dobrego wypoczynku

i błogosławieństwa Bożego w pełnieniu naszych obowiązków

oraz w pracy nad sobą .