Ogłoszenia duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła -02.08.2020

XVIII Niedziela Zwykła

02.08.2020

Gromadzimy się na Eucharystii, by dziękować i uwielbiać Boga za wszystko, co od Niego otrzymujemy. On dostrzega nasze potrzeby, które pragnie zaspokajać. Przenika naszą codzienność i umacnia nas w słabościach. Także dziś, staje pośród nas jako Bóg zatroskany o ludzkie losy i chce nas pokrzepić swoim słowem oraz posilić swoim Ciałem. W duchu wiary odpowiedzmy Bogu na Jego zaproszenie i bądźmy aktywnymi uczestnikami zgromadzenia liturgicznego.

W zeszłą niedzielę na środki transportu – dzieło pomocy dla misjonarzy zebraliśmy 1858 zł. Natomiast na potrzeby kościoła 7910 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na te cele.

a. We wtorek, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
b. W czwartek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.
c. W sobotę, 8 sierpnia – wspomnienie Świętego Dominika, prezbitera,

2. Dziś spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

3. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. w piątek rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. W czwartek i piątek w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

6. Na prawym bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości w związku z miesiącem abstynencji zachęcamy do rezygnacji z picia alkoholu i do wpisywania się do tej księgi z odnotowaniem, na jak długi czas, podejmiemy abstynencję. Nasza abstynencja, ma pomóc wyrwać się z nałogu wszystkim uzależnionym oraz ma promować, trzeźwy styl życia.

7. Ks. Tomasz Sroka, dziękuje wszystkim uczestnikom pogrzebu oraz za zamówione Msze św. w intencji Jego zmarłej mamusi + Elżbiety.

8. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczynku niedzielnego

oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia.