Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021r.

XVIII Niedziela Zwykła

01.08.2021

Pan Jezus nie wdaje się w polemikę z Żydami, ale wskazuje na Ojca, który Go posłał. Bóg  pociąga nas ku sobie swoją miłością. Wiara polega na tym, że człowiek zgadza się na taką miłość. Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie. Rzecz w tym, by nie wierzgać, ale przyjąć Boże objawienie, dać się pociągnąć tajemnicy, która nas nieskończenie przerasta.

W zeszłą niedzielę  na środki transportu – dzieło pomocy dla misjonarzy – zebraliśmy 2238 zł. Bóg zapłać za  złożone ofiary  na te cele.
W dniu dzisiejszym przed kościołem ofiarą do puszek, wspieramy poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy. Dziękujemy za waszą ofiarność.
W poniedziałek, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porocjunkuli.
  1. W środę, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  2. W piątek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.
  1. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej.
  1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. w piątek rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W  czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. W czwartek i piątek w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.    W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.
  1. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.
  1. Na prawym bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości w związku z miesiącem abstynencji zachęcamy do rezygnacji z picia alkoholu i do wpisywania się do tej księgi z odnotowaniem, na jak długi czas, podejmiemy abstynencję. Nasza abstynencja, ma pomóc wyrwać się z nałogu wszystkim uzależnionym oraz ma promować, trzeźwy styl życia.

1. Informujemy, ze podczas uroczystości odpustowej, Pan Stanisław Duszczyński, został pierwszym laureatem Muszli św. Jakuba, nagrody, która będzie wręczana co roku osobom zasłużonym dla naszej parafii. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za świadectwo wiary i modlitwy oraz pracy na rzecz parafii. Życzymy obfitych łask Bożych i opieki św. Jakuba oraz dobrego zdrowia.
  1. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu ku Czci naszego Patrona św. Jakuba:
  1. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego  wypoczynku niedzielnego

oraz  błogosławieństwa Bożego  na każdy dzień nowego tygodnia.