Ogłoszenia duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny ku czci Św. Jakuba – 25.07.2021

XVII Niedziela Zwykła

Odpust Parafialny ku czci Św. Jakuba

25.07.2021

Bóg każdemu z nas dał tyle, że możemy innych uszczęśliwiać. Każdy został stworzony dla miłości, a przez to może być szczęściem i darem dla ludzi żyjących obok. Miłość jest dawaniem, które nie zubaża, lecz pomnaża. Potrzebujemy innych także dlatego, że tak wiele możemy dla nich uczynić… Na Eucharystii Bóg uczy nas miłości rozdającej siebie.

W ten czas Bożej łaski, kiedy przeżywamy Rok Jubileuszowy Świętego Jakuba Apostoła wpisuje się Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Bogu, przez wstawiennictwo św. Jakuba, dziękujemy dziś za wszystkie otrzymane dary. Powierzamy Mu, parafię i siebie. Niech obdarza nas radością i pokojem, a także wskazuje na to, co rzeczywiście jest dla nas dobre.

Suma odpustowa dziś o godz. 11.30, pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Janusza Mastalskiego, który posługuje w diecezji krakowskiej jako biskup pomocniczy. Kazania odpustowe na pozostałych Mszach wygłosi Ks. Michał Styła nasz rodak z Rzyk.

Dzisiaj Akcja Św. Krzysztofczyli 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Przed kościołem ofiarami do puszek wspieramy dzieło pomocy dla misjonarzy na środki transportu. Modlimy się za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże.

a. W poniedziałek, 26 lipca – Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej
b. W czwartek, 29 lipca – wspomnienie Świętej Marty,
c. W sobotę 31 lipca – wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej Pocieszenia.

3. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Pamiętajmy w naszych modlitwach za wszystkich uzależnionych. Zachęcamy do wpisywania się do księgi trzeźwości, która znajduje się na prawym bocznym ołtarzu.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i dobrego przeżycia odpustu parafialnego.

5. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Życzymy dobrego i radosnego świętowania odpustu parafialnego.

Niech św. Jakub, wyjedna nam wiele łask u Boga,

potrzebnych do codziennego życia.