Ogłoszenia duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019

XVII Niedziela Zwykła

28.07.2019

Bywa, że mamy kłopot z praktykowaniem modlitwy. Z uczniami Jezusa było podobnie skoro prosili: Panie naucz nas się modlić. Za wzór Jezus podał im słowa modlitwy Ojcze nasz. Bóg jest naszym Ojcem żyjącym nie gdzieś w oddali, ale jest bliżej nas niż my samych siebie / Św. Augustyn /. To Jemu mamy okazję całkowicie się powierzyć ze wszystkimi, lękami i problemami. Skorzystajmy z Jezusowego zaproszenia i zapewnienia: Proście, a będzie wam dane.

Dziś ofiarami do puszek wspieramy dzieło pomocy dla misjonarzy na środki transportu. Niech ofiara złożona na ten cel będzie podziękowaniem za bezpieczne podróże.

a. W poniedziałek, 29 lipca – wspomnienie: św. Marty
b. W środę, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego Loyoli, prezbitera,
c. W czwartek, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Pamiętajmy w naszych modlitwach za wszystkich uzależnionych.
c. W piątek, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który można uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki odpustu.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Msza św. w piątek rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. W czwartek i piątek w czasie spowiedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja.

3. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

4. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ będzie za tydzień niedzielę, 4 sierpnia, po Mszy św. porannej.

5. W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli i miłego wypoczynku.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam dobrze przeżyć cały tydzień.