Ogłoszenia duszpasterskie: XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020

XVII Niedziela Zwykła

26.07.2020

Racz dać twemu słudze serce rozumne do rozróżniania dobra od zła ( por. 1 Krl 3,9 ). Z tej skierowanej do Boga prośby Salomona bije mądrość. Ona jest darem Bożym, który otrzymuje każdy, kto o niego prosi. To drogocenny skarb, klarowny drogowskaz naszej ziemskiej pielgrzymki, która prowadzi bezpiecznie do prawdziwego życia. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli sięga w głąb tajemnicy Bożej i przekazuje mądrość o człowieku. Zechciejmy z tego daru skorzystać, uczestnicząc owocnie w liturgii eucharystycznej.

Dziś Akcja Św. Krzysztofczyli 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Ofiarami do puszek będziemy wspierać dzieło pomocy dla misjonarzy na środki transportu. Niech pieniądze złożone na ten cel będą podziękowaniem za bezpieczne podróże. Również dzisiaj pod chórem składka na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na powyższe cele.

a. W środę, 29 lipca – wspomnienie: św. Marty

b. W piątek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego Loyoli, prezbitera,

c. W sobotę, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Pamiętajmy w naszych modlitwach za wszystkich uzależnionych. Zachęcamy do wpisywania się do księgi trzeźwości, która znajduje się na prawym bocznym ołtarzu. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, kiedy cześć oddajemy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej .

3. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który można uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

4. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ będzie za tydzień niedzielę, 2 sierpnia, po Mszy św. porannej.

5. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Błogosławionej i radosnej niedzieli.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam dobrze przeżyć cały tydzień.