Ogłoszenia duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny ku czci Św. Jakuba – 21.07.2019

XVI Niedziela Zwykła

Odpust Parafialny ku czci Św. Jakuba

21.07.2019

Wszyscy potrzebujemy czasu na refleksję oraz regenerację ciała i umysłu. Codziennie pochłania nas mnóstwo spraw, musimy spełnić wiele oczekiwań, niejednokrotnie w stresie i pośpiechu. Uczestnicząc w liturgii mamy okazję zastanowić się nad tym, co istotne w życiu i znaleźć spokój, gdyż przychodzi do nas kochający Bóg.

W ten czas Bożej łaski, kiedy przychodzimy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym wpisuje się Uroczystość Odpustowa w naszej parafii, ku czci Św. Jakuba Apostoła. Bogu, przez wstawiennictwo naszego Patrona, dziękujemy dziś za wszystkie otrzymane dary. Powierzmy Mu siebie. On pragnie obdarzyć nas radością i pokojem, a także wskaże to, co rzeczywiście jest dla nas konieczne.

Suma odpustowa o godz. 11.30, pod przewodnictwem Ks. Kan. Andrzeja Piotrowskiego, proboszcza parafii w Mesznej.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła została zebrana ofiara w kwocie 6762 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy – Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 22 lipca – święto Marii Magdaleny
b. We wtorek, 23 lipca – święto świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
c. W środę 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
d. W czwartek, 25 lipca – święto Świętego Jakuba, apostoła, patrona naszej parafii
e. W piątek, 26 lipca – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,

2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz kierujących tymi pojazdami będzie w sobotę 27 lipca na Mszy o godz. 17.00. Zapraszamy na Eucharystię wszystkich kierowców, aby wypraszać u Boga bezpieczną i mądrą jazdę.

3. W dniu 26 lipca w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy, na spotkanie wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch.

4. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy wspierać dzieło pomocy dla misjonarzy na środki transportu. Niech ofiara złożona na ten cel będzie podziękowaniem za bezpieczne podróże.

5. Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Życzymy dobrego i radosnego świętowania odpustu parafialnego.

Niech św. Jakub, wyjedna nam wiele łask u Boga,

potrzebnych do codziennego życia.