Ogłoszenia duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018

XVI Niedziela Zwykła

22.07.2017

Każdy człowiek potrzebuje czasu wyciszenia, refleksji, wypoczynku dla ciała i ducha. Trzeba nam usłyszeć i przyjąć słowa Jezusa: Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie odludne i wypocznijcie nieco. Takie jest pragnienie Jezusa, który chce nas obdarować godziną oddechu i zastanowienia. To jest zaproszenie do właściwego wykorzystania niedzieli.

Dziś ofiarami do puszek wspieramy dzieło pomocy dla misjonarzy na środki transportu. Niech ofiara złożona na ten cel, będzie podziękowaniem za bezpieczne podróże.
W zeszłą niedzielę, na potrzeby naszego kościoła została zebrana ofiara w kwocie 7170 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy – Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 23 lipca – wspomnienie Św. Brygidy, zakonnicy
b. We wtorek, 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
c. W środę 25 lipca – święto Świętego Jakuba, apostoła, patrona naszej parafii
d. W czwartek, 26 lipca – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,

2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz kierujących tymi pojazdami będzie 28 lipca w sobotę na Mszy o godz. 17.00. Zapraszamy na Eucharystię wszystkich kierowców, aby wypraszać u Boga bezpieczną i mądrą jazdę.

3. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową, ku czci Św. Jakuba Apostoła. Bogu, przez wstawiennictwo naszego Patrona, pragniemy podziękować za opiekę nad nami oraz prosić o potrzebne łaski dla całej parafii. Suma odpustowa o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie Ks. prof. Andrzej Muszala. Serdecznie zapraszamy na Sumę odpustową: grupy parafialne, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, dzieci sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i wszystkich parafian. Panów Strażaków tradycyjnie prosimy, o niesienie baldachimu w czasie procesji, a przedstawicieli grup parafialnych o zabranie feretronów.

4. Spowiedź przed odpustem codziennie przed każdą Mszą św., a w piątek 27 lipca od godz. 16.00 – 17.00. Skorzystajmy ze spowiedzi, aby zyskać odpust zupełny.

5. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli.

Nie zapominajmy o tym, że potrzebny jest dobry wypoczynek,

aby mieć siłę do pełnienia naszych obowiązków.