Ogłoszenia duszpasterskie: XVI Niedziela Zwykła -17.07.2022

X

Jesteśmy dziś, razem z Jezusem w domu Marty i Marii, które były siostrami Łazarza. Marta zajęła się tym, co zapewniało najlepsze przyjęcie Gościa. Tak bardzo skupiła się na tym przygotowaniu, że zapomniała, iż ważniejszy jest sam Gość, że dla spotkania z Nim, wsłuchania się w Jego słowa, należy porzucić tę całą krzątaninę. Jej siostra Maria, usiadła natomiast u stóp Jezusa i słuchała tego, co mówił. Nie jesteśmy zdziwieni faktem, że Marta w pewnym momencie nie wytrzymała, zareagowała jak pełna emocji kobieta, i chciała, by Jezus upomniał siostrę. Reakcja Jezusa była daleka od oczekiwań Marty. Nie Maria została upomniana, lecz do Marty Jezus zwrócił się ze słowami, w których słychać nutę nagany: Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona ( Łk 10, 41b – 42 ).

Dzisiaj pod chórem zbiórka na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać, wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary.

a. W piątek, 22 lipca – święto Marii Magdaleny

b. W sobotę, 23 lipca – święto świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 poprowadzi Domowy Kościół. Zapraszamy do modlitwy.

3. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszeni a o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.

4. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową, ku czci Św. Jakuba Apostoła. Bogu, przez wstawiennictwo naszego Patrona, pragniemy podziękować za opiekę nad nami oraz prosić o potrzebne łaski dla całej parafii. Suma odpustowa o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie nasz rodak, Ks. Filip Magiera, posługujący na co dzień, w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku – Białej. Wygłosi również kazania odpustowe na wszystkich Mszach św. Serdecznie zapraszamy na Sumę odpustową: grupy parafialne, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, poczty sztandarowe i wszystkich parafian. Panów Strażaków tradycyjnie prosimy, o niesienie baldachimu w czasie procesji, a przedstawicieli grup parafialnych o zabranie feretronów.

5. Spowiedź przed odpustem codziennie przed każdą Mszą św., w piątek od godz. 16.00 – 17.00 oraz w sobotę od 16.30 – 17.00 . Skorzystajmy ze spowiedzi, aby zyskać odpust zupełny.

6. W dniach 24-31 lipca 2022, będzie obchodzony 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Ofiarami do puszek w dniu 24 lipca, w niedzielę, będziemy wspierać Akcję Św. Krzysztofczyli1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu, dla misjonarzy.W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi, o bezpieczne podróże. Pobłogosławienie pojazdów oraz wszystkich kierujących pojazdami będzie w poniedziałek, 25 lipca, po Mszy św., która będzie sprawowana po Czuwaniu Jakubowym.

7. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnej niedzieli i dobrego wypoczynku.

Niech Boże Słowo pobudza nas do modlitwy i czynów.