Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023

XV Niedziela Zwykł1

W kontekście dostrzegalnego kryzysu słowa ludzkiego, rodzi się tęsknota za słowem odpowiedzialnym, prawdziwym, pewnym, i to bez względu na jego cenę. Człowiekowi, któremu zależy na swoim życiu widzianym w perspektywie wieczności, nie powinno i nie może być obojętne, w jakim obszarze słowa będzie się realizowała jego codzienność: czy to będzie świat łatwy, bez problemów ( jaki kreuje świat ), ale niestety nierzeczywisty, czy też chcemy żyć w świecie realnym, prawdziwym, wymagającym. Skoro słowo ludzkie potrafi być zawodne, to trzeba nam skupić uwagę na słowie Boga, które jest pewne, niezawodne, mądre. Otwórzmy swoje umysły i serca i słuchajmy słowa Bożego w czasie dzisiejszej Eucharystii.

Dzisiaj pod chórem zbiórka na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać, wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary.

a. W piątek, 21 lipca – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca

b. W sobotę, 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.

3. Za tydzień przeżywać będziemyUroczystość Odpustową, ku czci Św. Jakuba Apostoła. Bogu, przez wstawiennictwo naszego Patrona, pragniemy podziękować za opiekę nad nami oraz prosić o potrzebne łaski dla całej parafii. Suma odpustowa o godz. 11.30. Kazania w tym dniu wygłosi oraz przewodniczyć sumie będzie, Ks. prof. Piotr Kroczek, który oprócz pracy naukowej piastuje funkcję Kościelnego Inspektora Danych Osobowych.Serdecznie zapraszamy na Sumę odpustową: grupy parafialne, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, dzieci sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i wszystkich parafian. Panów Strażaków tradycyjnie prosimy, o niesienie baldachimu w czasie procesji, a przedstawicieli grup parafialnych o zabranie feretronów. Tradycyjnie podczas Sumy zostanie wręczona nagroda – „Muszla św. Jakuba” dla osobyzasłużonej dla parafii.

4. Spowiedź przed odpustem codziennie przed każdą Mszą św., w piątek od godz. 16.00 – 17.00 . Skorzystajmy ze spowiedzi, aby zyskać odpust zupełny.

5. W dniach 23-30 lipca 2023, będzie obchodzony 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Ofiarami do puszek w dniu 24 lipca, w niedzielę, będziemy wspierać Akcję Św. Krzysztofczyli1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu, dla misjonarzy.W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi, o bezpieczne podróże. Pobłogosławienie pojazdów oraz wszystkich kierujących pojazdami będzie we wtorek, 25 lipca, po Mszy św., która będzie sprawowana po Czuwaniu Jakubowym.

6. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnej niedzieli i dobrego wypoczynku.

Niech Boże Słowo pobudza nas do modlitwy i czynów.