Ogłoszenia duszpasterskie: XV Niedziela Zwykła – 14.07.2019

XV Niedziela Zwykła

14.07.2019

Podczas ferii i urlopów wielu ma możliwość poznawania innych krajów i odmiennych kultur, spotkania nowych ludzi. Pewne sprawy i zwyczaje istniejące w obcych stronach, mogą wydawać się dziwne. Czy ludzi, których spotykamy w nieznanych nam miejscach i obcych państwach, możemy nazywać naszymi bliźnimi? Bliźni to nie tylko przyjaciel czy życiowy partner, krewny czy znajomy; bliźnimi nie są jedynie mieszkańcy mojej miejscowości lub osiedla. Bliźnim jest każdy, kogo spotykam, zwłaszcza człowiek oczekujący pomocy. Teraz spotkamy się z Jezusem Chrystusem w Jego słowie i podczas świętej Uczty. Niech On doda nam sił, gdy na naszej drodze staną ci, którzy potrzebują naszej bezinteresownej miłości.

Dziś pod chórem składka na potrzeby naszego kościoła. Za wszystkie złożone ofiary – Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
b. We wtorek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,
c. W piątek, 19 lipca – oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.

3. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową, ku czci Św. Jakuba Apostoła. Bogu, przez wstawiennictwo naszego Patrona, pragniemy podziękować za opiekę nad nami oraz prosić o potrzebne łaski dla całej parafii. Suma odpustowa o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie i wygłosi kazanie, Ks. Kan. Prob. Andrzej Piotrowski. Serdecznie zapraszamy na Sumę odpustową: grupy parafialne, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, dzieci sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i wszystkich parafian. Panów Strażaków tradycyjnie prosimy, o niesienie baldachimu w czasie procesji, a przedstawicieli grup parafialnych o zabranie feretronów.

4. Spowiedź przed odpustem codziennie przed każdą Mszą św., a w piątek 19 lipca od godz. 16.00 – 17.00. Skorzystajmy ze spowiedzi, aby zyskać odpust zupełny.

5. W dniach 21-28 lipca 2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Ofiarami do puszek w dniu 28 lipca, w niedzielę, będziemy wspierać, Akcję Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich.

6. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnej niedzieli i dobrego wypoczynku

oraz obfitych darów Bożych na cały tydzień.