Ogłoszenia duszpasterskie: XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021

XV Niedziela Zwykła

11.07.2021

Poszukiwanie prawdy oraz dochowanie jej wierności to drogowskazy ewangelicznej postawy. Czasem bywa ona skazana na ostrą konfrontację ze światem. Bój o to, co wartościowe, podjął odważnie prorok Amos. Nie bójmy się zatem tego radykalizmu Jezusa, bo jest to przede wszystkim radykalizm miłości, aby człowiek rósł i dojrzewał w swoim człowieczeństwie; taka miłość nie godzi się na żadne ustępstwa, nie znosi tego, co przeciętne. Pocieszające jest jednak to, że prawdziwa miłość nie tylko wymaga , ale i pomaga.

a. W poniedziałek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
b. We wtorek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
c. W czwartek, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
d. W piątek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 poprowadzi Akcja Katolicka. Zapraszamy do modlitewnego uczestnictwa.

3. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. w intencjach nowennowych. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.

4. Za tydzień 18 lipca, na Klimasce, będzie poświęcenie Stacji Drogi Krzyżowej, które zostały usytuowane wokół kaplicy Miłosierdzia Bożego przez gospodarzy tego miejsca. O godz. 15.00 poświęcenie kapliczek poszczególnych stacji, a następnie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Koronkę odmówimy w trakcie rozmyślania Drogi krzyżowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę, będą zbierane pod chórem ofiary na potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła. Prosimy również, aby osoby z poszczególnych osiedli, które dotychczas zbierały ofiary na sprzątanie ( bądź nowe) zgłosiły się po zeszyty i pozbierały pieniądze na ten cel. Odbiór zeszytów w zakrystii.

6. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnej niedzieli i dobrego wypoczynku.

Niech Boże Słowo pobudza nas do dobrych czynów.