Ogłoszenia duszpasterskie: XIV Niedziela Zwykła – 07.07.2019

XIV Niedziela Zwykła

07.07.2019

Każdy człowiek pragnie pokoju, który nie jest rzeczywistością tego świata. Podczas każdej Mszy, św. zanoszona jest modlitwa o pokój, przekazujemy sobie znak pokoju wreszcie rozsyłani jesteśmy słowami: Idźcie w pokoju Chrystusa. Jezus Chrystus pozostawił nam pokój jako swój testament: Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję. To pokój Boga, który przekracza wszelkie ludzkie pojmowanie. Jest on łaską i darem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tego pokoju powinniśmy doświadczać dzięki wierze i przekazywać dalej innym ludziom.

a. w poniedziałek, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera.

b. W czwartek, 11 lipca – Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy

c. W piątek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

d. W sobotę, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 poprowadzi Akcja Katolicka.                             Zapraszamy  do modlitwy.

1. 3. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca. Zapraszamy na modlitwę.

4. Ze względu na odpust składka na potrzeby naszego Kościoła będzie w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Bardzo dziękuje pewnemu anonimowemu ofiarodawcy spoza parafii, który ufundował obrusy na wszystkie nasze ołtarze. Ten dar nam ofiarowany opiewa na 1750 zł.

6. XXVIII. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy z pięciu miast naszej diecezji: 6 sierpnia (we wtorek) z Andrychowa, Bielska-Białej i Cieszyna, a 7 sierpnia (w środę) z Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia. W niedzielę, 11 sierpnia o godzinie 11:30 pielgrzymi wspólnie wejdą na Wały Jasnogórskie. Na zakończenie pielgrzymki, o godzinie 13:30, rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera. Szczegóły dotyczące zapisów i pielgrzymowania dostępne są na stronach internetowych: www.pielgrzymka.bielsko.pl oraz www.diecezja.bielsko.pl

7. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej i miłej niedzieli.

Niech Bóg darzy nas pokojem

i błogosławi naszym dobrym wysiłkom.