Ogłoszenia duszpasterskie: XIV Niedziela Zwykła – 05.07.2020

XIV Niedziela Zwykła

05.07.2020

Każdy człowiek pragnie odpoczynku od codziennych zajęć. Uczestnicząc w Eucharystii doświadczamy wyciszenia, uspokojenia, aby uważnie wsłuchiwać się w słowo Boże i owocnie sprawować liturgię. W ten sposób czerpiemy duchową energię na cały nowy tydzień pracy czy wakacyjnego wypoczynku. Chrystus, który nas gromadzi we wspólnocie modlitwy zaprasza każdego : Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię ( Mt 11,28).

a. w poniedziałek, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
b. W środę, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera.
c. W sobotę, 11 lipca – Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 poprowadzi Akcja Katolicka. Zapraszamy do modlitwy.

3. We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00 a następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Maryi.

4. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego przy kapliczce P. Ciborów na Klimosce. Gospodarze kapliczki zapraszają do modlitwy.

5. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli i miłego wypoczynku.

Niech Bóg darzy nas pokojem

i błogosławi naszym dobrym wysiłkom.