Ogłoszenia duszpasterskie: XIII Niedziela Zwykła – 01.06.2018

XIII Niedziela Zwykła

01.07.2018

Śmierć człowieka – zwłaszcza bliskiej osoby – rodzi poczucie lęku i bezsilności. Wobec pojawiających się wówczas pytań, natchniony Autor Księgi Mądrości podaje zaskakującą odpowiedź w kwestii odpowiedzialności Stwórcy za śmierć stworzenia:  Śmierci  Bóg  nie  uczynił  i  nie cieszy  się z zagłady żyjących / Mądr 1,13 /. Swoją postawą Pan Jezus potwierdza słuszność tego zdania. Walczy On przecież ze słabością i śmiercią, uzdrawiając i wskrzeszając umarłych. W pełni objawia się prawda, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, lecz do życia wiecznego.

a. We wtorek, 3 lipca – święto Świętego Tomasza, apostoła.

b. W piątek, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, w życiu zakonnym i posługi misyjnej oraz czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Nowenna modlitewna za Ojczyznę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, do udziału w modlitwie za naszą Ojczyznę.

Msza św. w pierwszy piątek o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, a w piątek od godz. 16.00 – 17.00. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu zarówno w czwartek jak i w piątek w czasie spowiedzi.

1. Z posługą do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

1. Odpust parafialny w tym roku będzie w niedzielę 29 lipca. Suma odpustowa o godz. 11.30.

1. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

1. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłej niedzieli i radosnego świętowania .

Wszystkim przebywającym na urlopach dobrego odpoczynku.