Ogłoszenia duszpasterskie: XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022

Zmierzając do dobra, musimy liczyć się z trudnościami. Na drodze naszego powołania mogą pojawić się ludzie, którzy będą nam rzucać kłody pod nogi. Nie wolno wtedy wpadać w gniew, trzeba odrzucić logiką zemsty, odwetu. Skoro nawet tak temperamentny Jan stał się dzięki  łasce Bożej, łagodnym Janem, to znaczy, że i ja mogę zapanować nad gniewem czy agresją. Boża miłość działa w każdym człowieku niezależnie od temperamentu. Czasem potrzebujemy twardego upomnienia, mocnego słowa, które zmusi nas do refleksji. Jezus o tym wie i nie zawaha się nami potrząsnąć, kiedy przyjdzie taka konieczność.

Dzisiaj składka pod chórem na potrzeby kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg Zapłać.

a.    We wtorek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

b.  W środę, 29 czerwcauroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św.  w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii, aby oddać cześć tym wielkim Apostołom oraz prosić  ich, o wstawiennictwo  Boże w naszych potrzebach. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św o godz. 17.00.  Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.

c.    W czwartek , 30 czerwca, kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00, a następnie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do udziału.
  • W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Uwielbiamy  Najświętsze Serce Pana Jezusa. W pierwszy piątek Msza św. rano o 6.30 i wieczorem o 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W czwartek spowiedź od 16.30 – 17.00, a w piątek od 16.00 – 17.00. Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w piątek podczas spowiedzi.  W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.
  • Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.
  • Ze względu na czas urlopów wakacyjnych od przyszłej niedzieli, 3 lipca nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 aż do odwołania.
  • Składamy serdeczne podziękowania rodzicom młodzieży bierzmowanej za dekorację kościoła i złożoną ofiarę  pieniężną w wysokości 3500 zł. Dziękujemy wszystkim, należącym do grup formacyjnych, którzy przybyli na spotkanie z Księdzem Biskupem podczas wizytacji kanonicznej parafii. Pragniemy również podziękować, następującym osiedlom, które w czasie Oktawy Bożego ciała złożyły ofiary na kościół: Młocki Górne i Potok Kubikowski – 800 zł.; Polaki, Praciaki, Potrójna – 750 zł. Informujemy, że Msze św. zamówione od poszczególnych osiedli podczas procesji błagalnych będą sprawowane w późniejszym czasie. Będziemy o tym informować na bieżąco.
  • Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego przy kapliczce na Klimasce. Gospodarze kapliczki zapraszają do modlitwy.
  • Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłej niedzieli i radosnego świętowania .

Wszystkim nauczycielom, młodzieży, dzieciom