Ogłoszenia duszpasterskie: XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020

XI Niedziela Zwykła

14.06.2020

Pytania o sens ludzkiego istnienia zawsze były żywe i budziły wiele dyskusji. Współczesny świat próbuje dać na nie swoją odpowiedź. Ale Pan Bóg, znając nasze pragnienia, wiedząc o naszych zmaganiach i podejmowanych wysiłkach, przedstawia nam swoją zbawczą ofertę. Czyni to w każdej Mszy św., także sprawowanej dziś. We wspólnocie ludzi wierzących uważnie wsłuchujmy się w słowo Boże będące odpowiedzią na nasze pytania.

1. a. W środę, 17 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła,
    b. W piątek, 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu dzieci z klas czwartych będą przeżywać Rocznicę swojej I Komunii św.. Módlmy się w intencji tych dzieci ich rodziców i chrzestnych, o łaskę ciągłej przyjaźni z Chrystusem Eucharystycznym. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych w czwartek, 18 czerwca od godz. 16.30 – 17.00. Z racji uroczystości w piątek nieczynna kancelaria parafialna !!!!
    c. W sobotę, 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.2. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła będą sprawowane o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich oraz poszczególne Osiedla z naszej parafii do uczestnictwa w Eucharystii i procesji w czasie oktawy:
    w poniedziałek – Oś. Haczki, Szczęśniaki, Za Kościołem
    we wtorek – Oś. Młocki Górne, Potok Kubikowski
    w środę – Oś. Młocki Dolne, Polaki, Praciaki, Potrójna
    w czwartek – Oś. Szafarze, Hajosty, Leśniczówka, Kierczaki, Kluka.
    Prosimy również o obecność na procesji dzieci sypiące kwiaty. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie ziół i wianków.

3. We wtorek, o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Po nowennie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

4. W przyszłą niedzielę, 21 maja na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią I komunii świętej. Bardzo prosimy, aby wszyscy niezainteresowani I Komunią, wybrali inną godzinę Mszy. Spowiedź dla rodziców i dzieci komunijnych w sobotę, 20 maja, od godz. 9.00.

5. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i świętego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania mieszkańcom, którzy przygotowywali piękne ołtarze, pocztom sztandarowym, strażakom, górnikom, niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, wszystkim grupom parafialnym zaangażowanym w uświetnienie tej uroczystość i wszystkim, którzy swoją obecnością na procesji, dali przykład żywej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.

6. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnego i owocnego przeżywania niedzieli.

Błogosławionego tygodnia.