Ogłoszenia duszpasterskie: XI Niedziela Zwykła – 13.06.2021

XI Niedziela Zwykła

13.06.2021

Jeśli dokładnie odczytujemy proces rozwoju widziany przez pryzmat Jezusowych przypowieści, to widać bardzo wyraźnie, iż nie wszystko owocuje w nas od razu, czasem musi długo dojrzewać. Czy to znaczy, że Bóg udziela się częściowo, na raty? Czy Pan Bóg to bogactwo swojej łaski niejako dozuje? Bóg zawsze oddaje się w pełni swojej miłości. To raczej my nie potrafimy od razu przyjąć tego daru Bożego; to my musimy powoli do wielkości tego daru dorastać; to my winniśmy coraz bardziej otwierać nasze umysły i serca na to, czym Bóg pragnie nas obdarować. Niech nam w tym pomoże udział w zgromadzeniu eucharystycznym.

a. W poniedziałek, 14 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

b. W czwartek, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

c. W piątek, 18 czerwca, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00, który poprowadzi Róża Rodziców za dzieci. Zapraszamy do modlitwy.

3. We wtorek, o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Po nowennie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

4. Od jutra, wracamy do sprawowania Mszy św. w tygodniu, według stałego porządku. W poniedziałek i środę Msza św. rano o godz. 6.30, w pozostałe dni po południu o godz. 17.00. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. zarówno porannej jak i wieczornej.

5. Od dzisiaj według nowych rozporządzeń w kościołach może przebywać połowa wiernych. W naszym kościele na Mszy św. lub nabożeństwie może uczestniczyć 180 osób. Do tej liczby nie wliczają się wierni zaszczepieni na wirusa COVID – 19. Informujemy także, że od dnia 20 czerwca, decyzją Episkopatu, zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św..

6. Ze względu na zwiększoną liczbę osób mogących uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach, w przyszłą niedzielę, będą zbierane pod chórem ofiary na potrzeby naszego kościoła. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła.

7. Do 27 czerwca, pragniemy skompletować Bractwo Jakubowe, dlatego przypominamy i zachęcamy , aby podjąć decyzję i wpisać się do tego duszpasterstwa, które powstaje przy naszej parafii z okazji Roku Jubileuszowego św. Jakuba.

8. Dziękujemy za ofiarę na potrzeby kościoła od mieszkańców: Os. Potok Kubikowski i Młocki Górne w kwocie 695 zł., którą złożyli z okazji procesji podczas oktawy Bożego Ciała.

9. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnego i owocnego przeżywania niedzieli.

Błogosławionego tygodnia.