Ogłoszenia duszpasterskie: X Niedziela Zwykła – 10.06.2018

X Niedziela Zwykła

10.06.2018

Ludzi wierzących w Chrystusa cechuje między innymi duchowe pokrewieństwo, bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką. Jesteśmy zatem jedną rodziną, mamy świadomość bycia braćmi i siostrami w wierze. Temu, który uczynił nas swoją  rodziną i zaprosił na Eucharystię, złóżmy należny hołd uwielbienia.

W zeszłą niedzielę do puszek zebraliśmy 1157 zł na budowę Centrum Opatrzności. Za złożone ofiary bardzo wam dziękujemy.

a.W poniedziałek, 11 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła,

b.W środę, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła,

c.W czwartek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

d.W piątek, 15 czerwca – oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca

2. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00 prowadzony przez Róże Rodziców za Dzieci.

3. Od poniedziałku wracamy do sprawowania Mszy św. tygodniu rano i wieczorem. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. zarówno porannej jak i wieczornej. W niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00.

4. Pielgrzymka z Porąbki do Kalwarii zawita do nas 15 czerwca. Jak co roku proszeni jesteśmy do podjęcia pielgrzymów na nocleg, tym razem z 15/16 czerwca. Potrzeba 40 miejsc noclegowych. Bardzo prosimy, by do środy zgłaszać swoją gotowość podjęcia pielgrzymów z podaniem ile osób jesteście w stanie przyjąć. Zapisy w zakrystii.

5. Za tydzień niedzielę, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Pod chórem zbierana będzie ofiara na potrzeby naszego kościoła.

6. Bardzo dziękujemy wszystkim osiedlom z naszej parafii za podjecie tradycyjnych procesji z okazji Oktawy Bożego Ciała. Za wasza wiarę i obecność przy Chrystusie obecnym w Najświętszej Eucharystii i zamówione Msze. Wielkie podziękowania: dzieciom sypiącym kwiaty i ich mamom, niosącym feretrony oraz baldachim i wszystkim za udział w modlitwie.

Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła z osiedli:

• Młocki Górne i Potok Kubikowski – 500 zł

• Polaki, Potrójna i Praciaki – 320 zł.

1. Straż Honorowa, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolski Zjazd Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa w sobotę 16 czerwca 2018 r. Zapisy u Zelatorki – Doroty Cibor, cena około 30 zł . Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wyjazd o godz.7.00.

1. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Radosnego i owocnego przeżywania niedzieli.

Błogosławionego tygodnia.