Ogłoszenia duszpasterskie: X Niedziela Zwykła – 06.06.2021

X Niedziela Zwykła

06.06.2021

Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką ( Mk 3,35 ). Te słowa wypowiedziane przez Jezusa mówią nam, że żyjemy w relacji duchowego rodzeństwa i wszyscy możemy Boga, nazywać Ojcem. To jest zupełnie nowe, niespotykane do tej pory kryterium Bożej rodziny. Tu nie ma mowy o żadnych więzach krwi, nie ma ani słowa o rodzinie rozumianej szeroko jako grupie ludzi zjednoczonych wokół tego samego zadania. Kryterium przynależności do rodziny Jezusa jest bardzo konkretne: pełnienie woli Bożej. Tego uczy nas udział w sprawowanej Eucharystii.

a. W poniedziałek, 7 czerwca – wspomnienie dowolne Bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika

b. We wtorek, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

c. W piątek, 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu odnowimy AKT POŚWIĘCENIA NARODU POLSKIEGO NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA. Z okazji uroczystości nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
d. W sobotę, 12 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

2. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę, 13 maja, na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00, który poprowadzi Róża Rodziców za dzieci.

4. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła będą sprawowane o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich oraz poszczególne Osiedla z naszej parafii do uczestnictwa w Eucharystii i procesji w czasie oktawy. Prosimy również o obecność na procesji dzieci komunijne i sypiące kwiaty. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie ziół i wianków.

5. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i świętego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania mieszkańcom, którzy przygotowywali ołtarze, pocztom sztandarowym: Strażaków i Honorowej Straży NSPJ, Strażakom, niosącym feretrony, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty, scholi młodzieżowej za śpiew podczas tej uroczystości, wszystkim grupom parafialnym zaangażowanym w uświetnienie tej uroczystość i wszystkim, którzy swoją obecnością na procesji, dali przykład żywej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.

6. Rodzice młodzieży bierzmowanej złożyli na cele parafialne ofiarę, w wysokości 1500 zł., natomiast rodzice dzieci komunijnych – 1800 zł. Dziękujemy za przekazane pieniądze na wyżej wymienione cele. Przeznaczymy je na renowację puszek na komunikanty. Dziękujemy piekarni „Jakub” za upieczenie chlebków dla dzieci, na rocznicę komunii i pierwszą komunię.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy miłej niedzieli.

Niech dar Eucharystii, który celebrujemy podczas oktawy

umacnia nas w miłości do Boga i ludzi.