Ogłoszenia duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie – 16.05.2021

Wniebowstąpienie Pańskie

16.05.2021

W tajemnicy swego Wniebowstąpienia, Jezus przekroczył granicę tej ziemi, ale jej nie porzucił. Pozostał z nami, bo – jak nas zapewnia w swoim słowie – znajduje radość w przebywaniu z nami, co trafnie wyraził jeden z teologów: Panu Bogu i człowiekowi dobrze jest być razem. Stąd sytuacja wydaje się być dla nas nieco kłopotliwa i pełna niespodzianek: umarł, ale zmartwychwstał i żyje; odszedł, ale nadal jest z nami obecny w Kościele, we wspólnocie gromadzącej się na modlitwie, w głoszonym słowie, w sakramentach świętych, a zwłaszcza w Eucharystii; jest obecny w drugim człowieku, który jest bliźnim. Jest nam bliski, a wydaje się czasem, że jakby nieobecny. Z wiarą uczestniczmy we Mszy św., która daje przedsmak nieba.

a. W piątek, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika. Jest to zarazem dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca

2. We wtorek o godz. 17.00 Msza św., a następnie nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką.

3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo w dozwolonej liczbie.
4. W sobotę ks. Bp Roman Pindel udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Ze względów sanitarnych bierzmowanie będzie udzielane na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. Spowiedź dla bierzmowanych ich rodziców i świadków w piątek od godz. 16.00 – 17.00. / będzie spowiadał dodatkowy ksiądz spoza parafii /. Prosimy również spowiadać się w ciągu tygodnia przed Mszami.
Natomiast spowiedź dla dzieci przeżywających Rocznicę Komunii św. będzie w czwartek od godz. 16.00 – 17.00. Również prosimy o spowiedź w ciągu tygodnia przed Mszami.

5. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych będą obchodzić Rocznicę I Komunii. Prosimy, aby niezainteresowani przyszli na inną Mszę św. Nowenna do Ducha św. odmawiana jest podczas nabożeństw majowych.
Również za tydzień w niedzielę, o godz. 14.45 Koronka do Ducha św, a następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. ok. godz. 15.30 przy kapliczce Jezusa Miłosiernego na Klimasce. Serdecznie zapraszamy do pieszej wędrówki i uczestnictwa w Eucharystii.

6. Gorące podziękowania składamy Państwu Mydlarz z Os. Szafarze 20 za gościnę na ich posesji i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu wszystkiego, co potrzebne do sprawowania Mszy św. podczas modlitwy o urodzaje.

7. Ponawiamy prośbę o jak najszybsze zgłaszanie się do Bractwa Jakubowego, abyśmy mogli utworzyć tę wspólnotę do czasu odpustu.

8. Poszukujemy osób do redagowania gazetki parafialnej. Wszyscy, którzy znają się na komputerze i choć trochę mają zacięcie do pisania, są mile widziani.

9. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła.

10. Wszystkie ważne informacje na stronie internetowej parafii w zakładce: aktualności.

11. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam dobrze wypełnić nasze osobiste powołania.