Ogłoszenia duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie – 13.05.2018

Wniebowstąpienie Pańskie

13.05.2018

Fakt Wniebowstąpienia Jezusa mówi nam, że przestał być widoczny dla swoich uczniów. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha św. spotyka się z nami w swoim słowie oraz podczas sprawowania Najświętszej ofiary. Ma nam towarzyszyć świadomość, że jest z nami obecny aż do skończenia świata.

1. Nabożeństwo majowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.

a. W poniedziałek, 14 maja – święto Św. Macieja, apostoła

b. W środę, 16 maja – święto Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski

c. W piątek, 18 maja, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

1. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowennę do Ducha św. będziemy odmawiać podczas nabożeństw majowych. Składka za tydzień przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Andrychowie. Natomiast pod chórem będzie zbierana ofiara na potrzeby naszego kościoła.

2. Spotkanie z rodzicami dzieci klas komunijnych we wtorek po Mszy św. wieczornej. Prosimy o obowiązkową obecność.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

4. Bardzo dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za zrobienie porządku w kościele i koło kościoła oraz za złożenie ofiary pieniężnej w kwocie 4 tysiące złotych na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy Panu Organiście – Michałowi za przygotowanie chóru, który pięknie zaśpiewał oraz Panu Kościelnemu – Januszowi za trud i czas poświęcony w przygotowanie do tej uroczystości. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy dołożyli starań, aby uroczystość bierzmowania była przeżyta pięknie i godnie.

Gorące podziękowania składamy Państwu Wykręt z Oś. Młocki Górne 21 A, za ugoszczenie nas na swojej posesji i przygotowanie wszystkiego, co potrzebne do sprawowania Mszy św. podczas modlitwy o urodzaje.

5. Informujemy, że powoli dobiegają końca prace związane z monitoringiem i alarmem. Od wtorku, 8 maja, rozpoczęliśmy brukowanie alejek na cmentarzu.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrego i miłego wypoczynku niedzielnego.

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam dobrze wypełnić nasze powołania.