Ogłoszenia duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022

W2

Fakt wniebowstąpienia Jezusa niczego nie kończy, teraz wszystko się zaczyna, zarówno w Jego życiu jak i w dziejach Kościoła. Dzieło zbawienia dokonane, ale nie zakończone. Po wniebowstąpieniu Jezus jest w niebie, a nasze życie jest zmierzaniem, aby się tam z Nim spotkać. Na tym polega dopełnienie się dzieła zbawienia, jest bowiem wstępowaniem do nieba – za Jezusem – nas wszystkich, a wraz z nami całego wszechświata.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do I komunii świętej. Polecamy dzieci i ich rodziców w modlitwie, aby trwały w bliskości z Jezusem Eucharystycznym.

W trzecią niedzielę miesiąca na potrzeby parafii zebraliśmy 7670 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

a. w poniedziałek, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona diecezji.

b. we wtorek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Kończymy nabożeństwa majowe, które będą po Mszy św. wieczornej.

c. w środę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyn a, męczennika. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą sprawowane w tym tygodniu po Mszy św. wieczornej z racji białego tygodnia dzieci komunijnych.

d. w piątek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

2. We wtorek o godz. 17.00 Msza św., a następnie nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką. W tym dniu po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej z przedstawicielem Kurii Diecezjalnej – Ks. dr Markiem Studenskim, przed wizytacją kanoniczną naszej parafii. Prosimy o niezwłoczne przybycie na spotkanie.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dar nowych powołań do służby w kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi panny. Spowiedź w tygodniu przed Mszą św. W czwartek od godz. 16.30 – 17.00, a w piątek od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w czwartek i piątek podczas spowiedzi. W tych dniach nabożeństwo czerwcowe przed Mszą św. o godz. 17.00. W pierwszy piątek Msza św, rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

4. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Zapisy chorych do czwartku.

5. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca , przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowennę do Ducha św. będziemy odmawiać podczas nabożeństw majowych, a następnie czerwcowych.

Również za tydzień w niedzielę,Msza św. przy kapliczce Jezusa Miłosiernego na Klimasce. Najpierw o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Msza o godz. 15.30. W tym dniu także, tradycyjnie będzie sprawowana Msza św. o godz. 14.00 przy kapliczce na Potrójnej. Tak się poukładało, że nałożyły się te dwa wydarzenia liturgiczne naraz. Gorąco zapraszamy na Klimaskę i na Potrójną – wyboru dokonajcie sami.

7. Gorące podziękowania składamy Państwu Młocek z Os. Praciaki 31, za gościnę na ich posesji i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu wszystkiego, co potrzebne do sprawowania Mszy św. podczas modlitwy o urodzaje. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za pomalowanie kaplicy i zrobienie porządków w kościele i wokół niego.

8. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrego i miłego świętowania niedzielnego szczególnie rodzinom przeżywającym pierwszą komunię świętą.