Ogłoszenia duszpasterskie: VII Niedziela Zwykła – 24.02.2019

24.02.2019

Kto cię prosi, temu daj! Kto ci coś zabiera, temu jeszcze dołóż! Czyńcie dobrze tym, którzy was nienawidzą! Temu, kto cię uderzył w prawy policzek, nadstaw i drugi! Miłujcie waszych nieprzyjaciół! Jakie będzie nasze życie, gdy to wszystko uczynimy, gdy owe napomnienia staną się w naszej codzienności rzeczywistością! Kiedy jednak odważymy się na takie zachowania, wówczas zaczniemy współtworzyć lepszy, bardziej przyjazny i serdeczniejszy świat, a sami poczujemy powiew wewnętrznej wolności dzieci Bożych.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebrana została kwota 8070 zł. Za wszystkie złożone ofiary – Bóg zapłać.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Z racji pierwszego piątku Msza św. rano o godz. 6.30. i po południu o godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja w czwartek i piątek podczas spowiedzi.

1. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek miesiąca udamy się od godz. 9.00. Nowych chorych można zgłaszać do czwartku włącznie.

1. W przyszłą niedzielę, 3 marca, przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Adoracja będzie przez trzy dni – od niedzieli do wtorku. Msze święte 4 i 5 marca wieczorem o godz. 18.00.

W niedzielę adoracja po każdej Mszy do rozpoczęcia następnej.

W poniedziałek adoracja rozpocznie się od godz. 16.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 18.00.

We wtorek również rozpoczęcie adoracji od godz. 16.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 18.00.

Ta zmiana jest ze względu na możliwość adoracji. Postarajmy się by znaleźć czas na osobiste spotkanie z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

4. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w czwartek po wieczornej Mszy św.

5. W przyszłą niedzielę, spotkanie Honorowej Straży Najświętszego Serca Jezusowego po porannej Mszy św.

6. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech łaska Boża wspomaga nas w miłości szczególnie tej przebaczającej.