Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela Zwykła – 26.05.2019

VI Niedziela Wielkanocna

26.05.2019

Każdego dnia Kościół Chrystusowy staje przed nowymi wyzwaniami, zadaniami i pytaniami. Nie może być mowy o stagnacji, ale rzeczywistość wspólnoty Kościoła ma wymiar dynamiczny. Duch Jezusa Chrystusa , Duch prawdy i pokoju, jest w Kościele przyczyną owej dynamiki. Tego, który posłał nam od Boga Pocieszyciela, Ducha Świętego, uwielbijmy i oddajmy Mu należną cześć dziękując za Jego zmartwychwstanie.

Dziś na Mszy o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do komunii św. Modlimy się za te dzieci, aby wytrwały w miłości Bożej. Po komunii jest tzw. Biały tydzień. Zapraszamy, dzieci i ich rodziców codziennie od poniedziałku do soboty na Mszę św. i nabożeństwo majowe.

Modlimy się dziś za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła zebraliśmy 6020 zł. Za złożone ofiary składamy – Bóg zapłać. Natomiast za tydzień w Święto Dziękczynienia ofiarami do puszek wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii, będziemy się modlić o urodzaje:
• w poniedziałek, 27 maja, o godz. 17.00 Msza św. w kościele, a następnie wyruszymy z procesją do kapliczki naprzeciw posesji P. Młocków,
• we wtorek, 28 maja, o godz. 17.00 Msza przy Kuźni w Jagódkach i modlitwy o urodzaje. Nie będzie Mszy w kościele.
• w środę, 29 maja, o godz. 17.00 Msza św. w kościele potem modlitwy o urodzaje przy krzyżu koło kościoła i kapliczce naprzeciw plebanii.
Ze względu na Dni krzyżowe, nowennę do Matki Bożej Pocieszenia odprawimy w czwartek, 30 maja o godz.17.00. Po nowennie Msza św.

a. W środę 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy,
b. W czwartek, 30 maja – wspomnienie Świętego Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.
c. W piątek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe i rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha świętego.
d. W sobotę, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serc Jezusowego oraz oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi z okazji pierwszej soboty miesiąca.

3. W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się diecezjalna pielgrzymka ku czi Św. Jan Sarkandra na Kaplicówkę.

4. Za tydzień w niedzielę Msza św. o godz. 14.00 przy kapliczce na Czarnym Groniu. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. Wyjazd do Wilkowic, na Dzień Skupienia Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2019 r. o godz. 8.00. z centrum Rzyk.

6. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 2000 zł, którą na cele kościoła przekazali dwaj ofiarodawcy.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.