Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela Zwykła – 16.02.2020

VI Niedziela Zwykła

16.02.2019

W kazaniu na Górze Jezus prezentuje swoje wytyczne i jasno precyzuje oczekiwania. Jego program osiąga swoje apogeum w miłości bliźniego. Pan nam daje sił i odwagę, abyśmy innych nie traktowali sprawiedliwie, lecz wychodzili im na spotkanie z miłością. Jezus daje nam przykład takiej postawy: nie tylko sądził ludzi według sprawiedliwości, lecz wybaczał winy, udzielał przebaczenia i okazywał grzesznikom miłosierdzie.

Składka pod chórem na potrzeby naszego Kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy – Bóg zapłać.

a. w piątek, 21 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca
b. w sobotę, 22 lutego – święto Katedry Św. Piotra, apostoła.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy.

3. Za tydzień, 26 lutego, przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne.
Adoracja będzie przez trzy dni – od niedzieli do wtorku. Msze święte 24 i 25 lutego wieczorem.
W niedzielę adoracja po każdej Mszy do rozpoczęcia następnej.
W poniedziałek adoracja rozpocznie się od godz. 16.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 18.00.
We wtorek również rozpoczęcie adoracji od godz. 16.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 18.00.
Ta zmiana jest ze względu na możliwość adoracji. Postarajmy się by znaleźć czas na osobiste spotkanie z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

4. Podobnie jak w zeszłym roku będą zbierane ofiary na sprzątanie kościoła. Proponowana kwota od rodziny to nadal 20 zł. Bardzo prosimy, aby osoby, które zbierały w tamtym roku zgłosiły się po odbiór zeszytów z wpisanymi ubiegłorocznymi darczyńcami. Już dziś dziękujemy za ich posługę.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej dziś po Mszy św. o godz. 14.00.

6. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania i pogłębiania swojej wiedzy religijnej.

Dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech łaska Boża umacnia nas dobrym postępowaniu.