Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020

VI Niedziela Wielkanocna

17.05.2020

Wezwanie św. Piotra: Bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest (1P 3, 15), przypomina o potrzebie naszej, osobistej gotowości do świadectwa wobec innych na temat wiary. To ważne wymaganie, zwłaszcza w obliczu współczesnych pytań, w których jest wiele bezradności, powątpiewań, lęku, obojętności, ale także agresji. Otwórzmy nasze umysły i serca na moc Bożej łaski, abyśmy podołali temu zadaniu.

Dziś na Mszy o godz. 11.30 modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Podczas tej Mszy św. dokonamy poświęcenia tablicy upamiętniającej 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – papieża, która zostanie umieszczona w naszym kościele. Również złożymy duchowy dar wdzięczności św. Papieżowi, w postaci nowo powstałej Róży męskiej – imieniem św. Jana Pawła II w naszej parafii.
a. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii, będziemy się modlić o urodzaje:
• w poniedziałek, 18 maja, o godz. 17.00 Msza św. w kościele, a następnie wyruszymy z procesją do kapliczki naprzeciw posesji P. Młocków
• we wtorek, 19 maja, o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Następnie Msza św. i nabożeństwo majowe połączone z modlitwami o urodzaje przy krzyżu koło kościoła i kapliczce naprzeciw plebanii.
• w środę, 20 maja, o godz. 17.00 Msza św. i modlitwy o urodzaje na Oś. Młocki Górne 126 przy posesji Państwa Ciborów. W tym dniu Nie będzie Mszy w kościele.

b. W czwartek, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika,
c. W piątek, 22 maja – wspomnienie dowolne Św. Rity z Cascii, zakonnicy. W tym dniu przypada 25 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji, a także rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha św.

4. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to zarazem Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

5. Od 18 maja aż do odwołania zmienia się limit osób, które mogą przebywać w kościele. Od niedzieli będzie to 1 osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni. W naszym kościele będzie mogło być obecnych 68 osób . W świątyni należy przebywamy z zasłoniętymi ustami i nosem.

6. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła.

7. Radio Anioł Beskidów utrzymuje się tylko i wyłącznie z ofiar wiernych, w tym trudnym czasie prosimy o wsparcie poprzez wpłaty na konto Radia. Adres i konto można znaleźć na stronie diecezji Bielsko – Żywieckiej. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na ten cel.

8. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.