Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021

VI Niedziela Wielkanocna

09.05.2021

W 5 niedzielę wielkanocną jesteśmy zaproszeni do spotkania z Jezusem zmartwychwstałym, i trwania w Nim. Na ile żyjemy na co dzień Dekalogiem streszczającym się w przykazaniu miłości, na tyle trwamy w jedności z Tm, który objawia się jako krzew winny. Niech udział w Eucharystii okaże się dla nas szkołą wiernego trwania w jedności z Jezusem.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii, będziemy się modlić o urodzaje:

• w poniedziałek, 10 maja, o godz. 17.00 Msza św. w kościele, a następnie wyruszymy z procesją do kapliczki naprzeciw posesji P. Prus.

• w wtorek, 11 maja, o godz. 17.00 Msza św. i modlitwy o urodzaje na Os. Szafarze 20 przy posesji Państwa Mydlarz. W tym dniu Nie będzie Mszy w kościele.

• w środę , 12 maja, o godz. 17.00 Msza św. a następnie Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia i nabożeństwo majowe połączone z modlitwami o urodzaje przy krzyżu koło kościoła i kapliczce naprzeciw plebanii.

a. W piątek 14 maja – święto Św. Macieja, apostoła. Rozpoczynamy w tym dniu czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3. Msza św. przy Kuźni z okazji 101. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i oraz 16 rocznicy Jego śmierci, będzie w sobotę, 15 maja o godz. 17.00. Rozpoczęcie będzie przy pętli w Jagódkach o godz. 16.30 skąd wyruszymy modląc się na różańcu i śpiewając Litanię do Matki Bożej. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kościele. Zamówione intencje odprawiane będą przy Kuźni. Zapraszamy wszystkich.

4. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo w dozwolonej liczbie.

W przyszłą niedzielę, 16 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00, który prowadzi Straż Honorowa NSPJ.

5. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła. Przy okazji informujemy, że zostały odnowione dwa kielichy i patena – koszt 700 zł.

6. Przypominamy, że wszystkie ważne informacje dotyczące spraw parafialnych, religijnych oraz uczestnictwa we Mszy św. są na stronie internetowej parafii w zakładce: aktualności.

7. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus będzie naszą mocą we wszystkich sprawach dnia codziennego.