Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018

VI Niedziela Wielkanocna

06.05.2018

Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa powinna kształtować i przemieniać nasze życie, ponieważ jesteśmy powołani do powstawania z martwych. To ma konsekwencje dla naszej chrześcijańskiej tożsamości. Nie jesteśmy jedynie stworzeniami, ale wybranymi sługami Boga. Uwielbiajmy Tego, który nas bezgranicznie miłuje i nazywa swoimi przyjaciółmi.

Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z klas czwartych przeżywają rocznicę I Komunii Św. Módlmy się w intencji tych dzieci ich rodziców i chrzestnych, o łaskę ciągłej przyjaźni z Chrystusem Eucharystycznym.

Pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki do Łagiewnik złożyli na potrzeby kościoła 250 zł. Natomiast rodzice dzieci z klas czwartych z okazji pierwszej rocznicy komunii przekazali na cele parafialne 350 zł.  Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii, będziemy się modlić o urodzaje:

• w poniedziałek, 7 maja,. o godz. 17.00 Msza św. i modlitwy przy posesji P. Wykręt, Oś. Młocki Górne 21 A. Nie będzie Mszy św. w kościele

• we wtorek, 8 maja, o godz. 17.00 Msza w kościele, a następnie wyruszymy z procesją do kapliczki naprzeciw posesji P. Młocków,

• w środę, 9 maja, o godz. 6.30 Msza św. w kościele potem modlitwy o urodzaje przy krzyżu koło kościoła i kapliczce naprzeciw plebanii.

a. We wtorek, 8 maja – przypada liturgiczna uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika. W tym dniu w Bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej-Hałcnowie, Ks. Bp. Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do świeceń.

3. W środę na Mszy św. o godz. 17.00, Ks. Biskup Piotr Greger, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii. Zapraszamy na tę uroczystość, rodziców i chrzestnych bierzmowanych oraz wszystkich parafian. Prosimy aby, kandydaci do bierzmowani oraz ich świadkowie odpowiednio wcześniej zgromadzili się w kościele, gdzie będą oczekiwać na Biskupa i rozpoczęcie Mszy św.

4. Od piątku, 11 maja, rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Św., która będzie obchodzona 20 maja.

5. W przyszłą niedzielę, 13 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00 prowadzony przez Straż Honorową Najświętszego Serca Jezusowego.

6. Parafia Narodzenia NMP w Inwałdzie jak co roku zaprasza na nabożeństwa fatimskie, które odbywają się od maja do października 13-go każdego miesiąca. Pierwsze nabożeństwo już w przyszłą niedzielę, 13 maja. Początek o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie w gablotce. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.