Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Zwykła – 10.02.2019

V Niedziela Zwykła

10.02.2019

Często zadajemy sobie pytanie dotyczące naszego życia i sensu życiowego powołania. Odkrywamy, że nasze pojmowanie samych siebie, nasz los w istocie zależy od ludzi, z którymi przebywamy: w rodzinie, w pracy czy innych obszarach życiowej aktywności. Natomiast jako chrześcijanie zastanawiamy się nad znaczeniem obecności Boga pośród nas. W Jezusie Chrystusie Bóg bezpośrednio zwraca się do ludzi i zbawczo ingeruje w naszą egzystencję. Pozwólmy, by Pan Bóg obecny między nami mógł kierować naszą codziennością, prowadził nas po swoich ścieżkach.

1. W dowolne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – poniedziałek ,11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. W sobotę, 16 lutego, serdecznie zapraszamy, starszych i chorych na godz. 10.00 na Mszę z sakramentem namaszczenia i błogosławieństwem na sposób lurdzki. Od godz. 9.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Po Mszy św. spotkanie przy stole na plebanii. Bardzo prosimy, by pomóc chorym i starszym przybyć na to spotkanie.

2. W czwartek, 14 lutego, przypada święto Świętych Cyryla i Metodego, biskupa. Patronów Europy.

3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii w czwartek po wieczornej Mszy św. Prosimy o obowiązkową obecność na spotkaniu.

4. W piątek, 15 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

5. Informujemy, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży z klas ósmych, 15 czerwca 2019 r. Jeżeli ktoś z dorosłych nie był jeszcze do bierzmowania z różnych powodów prosimy, by zgłosić się jak najszybciej do kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę pod chórem będą zbierane ofiary na potrzeby naszego kościoła.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Życzymy błogosławionej niedzieli
oraz Bożej opieki na cały tydzień.