Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Zwykła – 07.02.2021

V Niedziela Zwykła

07.02.2021

Jak Jezus potrzebujemy zdystansowania się od problemów codzienności, odejścia w samotność od natłoku spraw, aby w klimacie modlitwy zastanowić się nad swoim życiem oraz nawiązać silniejszą relację z Bogiem. Udział w Eucharystii daje nam szansę do wyciszenia i modlitewnego skupienia. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, który dzielił trudy ludzkiej egzystencji.

1. Liturgiczne obchody tygodnia

a. W środę, 10 lutego – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy

b. W czwartek, 11 lutego – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy wszystkich pracowników służby zdrowia.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

3. Informujemy, że I komunia planowana jest na ostatnią niedzielę maja tj. 30 maja, o ile nie przeszkodzi nam w tym ciągle panująca epidemia. Natomiast rocznica pierwszej komunii św. będzie według planów 23 maja. Na na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy będzie bierzmowanie w naszej parafii. Ta niewiadoma spowodowana jest również epidemią i dotyczy wszystkich parafii w naszej diecezji i ojczyźnie.

4. Za tydzień, 14 lutego, rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, ponieważ przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu.

W przyszłą niedzielę adoracja po każdej Mszy do rozpoczęcia następnej.

W poniedziałek, 15 lutego, adoracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.30 i zakończy się Mszą św. o godz. 17.00.

We wtorek, 16 lutego, również rozpoczęcie adoracji Mszą św. o godz. 7.30 i zakończenie Mszą św. o godz. 17.00.

W tym roku ten czas adoracji w poniedziałek i wtorek jest całodzienny ze względu na przeżywany Rok Jubileuszowy oraz pandemię.

Dokładne informacje dotyczące adoracji nabożeństwa czterdziestogodzinnego za tydzień.

5. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Życzymy błogosławionej niedzieli oraz Bożej opieki na cały tydzień.