Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Zwykła – 06.02.2022

V Niedziela Zwykła

06.02.2022

Być powołanym to znaczy żyć wiarą, która polega na przyjęciu ewangelicznych drogowskazów, nawet w najbardziej prozaicznych czynnościach życia – w rodzinie, w pracy, w obszarze polityki czy prawa, w chwilach wypoczynku… Nie można trwać w przekonaniu – o czym często można usłyszeć – że Bóg nie rozumie naszej codzienności, a Jego wymagania czy propozycje są tak mało realne, że nie należy się nimi aż nadto przejmować. Gdyby Piotr na tym przekonaniu pozostał, nie zarzuciłby sieci nie byłby świadkiem cudownego połowu.

1. Liturgiczne obchody tygodnia

a. W czwartek, 10 lutego – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy

b. W piątek, 11 lutego – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy wszystkich pracowników służby zdrowia. Z powodu pandemii niestety nie będzie spotkania jak to było we wcześniejszych latach.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

3. Ze względu na trwającą pandemię została odwołana wizytacja kanoniczna naszej parafii. Natomiast informujemy, że I komunia planowana jest na ostatnią niedzielę maja tj. 29 maja, o ile nie przeszkodzi nam w tym ciągle panująca epidemia. Natomiast rocznica pierwszej komunii św. będzie według planów 22 maja.

4. Według zarządzenia Ordynariusza Diecezji Bielsko – Żywieckiej, ks. Bpa Roman Pindla, kadencja aktualnych Parafialnych Rad Duszpasterskich kończy się 14 lutego 2022 roku, a do dnia 13 marca 2022 roku należy przeprowadzić wybory i ukonstytuować Parafialną Radę Duszpasterską w nowym składzie. Informujemy zatem o możliwości zgłaszania kandydatów na członków rady. Nazwiska kandydatów winny być przekazywane proboszczowi w formie pisemnej wraz z krótkim uzasadnieniem do 6 marca bieżącego roku.

Członkiem Rady Parafialnej może być praktykujący katolik, mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, odznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych i cieszący się dobrą opinią wśród parafian.

5. Ostatnie spotkanie Rady Parafialnej w obecnym składzie będzie w piątek o godz. 19.00.

6. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz Bożej opieki na cały tydzień.