Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019

07.04.2019

Przebaczenie popełnionej winy, pojednanie z Bogiem i z ludźmi – do tego jesteśmy wezwani szczególnie w czasie wielkiego postu. Jezus Chrystus zaprasza nas zwłaszcza dziś, by to czynić, przypomninając o Bożym miłosierdziu względem grzeszników. Doświadczenie Bożego miłosierdzia uzdalnia nas samych do okazywania miłosierdzia innym; przekazujemy dalej to, co otrzymaliśmy.

1. Droga krzyżowa dziś o godz. 14.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. Składka zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty i wystrój Bożego Grobu.
  1. Po Mszy św. bedą rozprowadzane świece – Paschaliki oraz baranki wielkanocne. Zachęcamy do zakupienia, by w ten sposób pomóc potrzebującym. Natomiast Dzieci Maryi bedą sprzedawać kartki i ozdoby świąteczne zrobione własnoręcznie. Również zachęcamy do zakupienia.
  1. W najbliższy piątek, 13 kwietnia, Droga Krzyżowa będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Pójdziemy ulicami naszej miejscowości, aby w drodze przeżyć poszczególne stacje i dać świadectwo naszej wiary. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy jeszcze w tym okresie Wielkiego Postu nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.
  1. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Na Mszy św. o godz. 11.30 uroczyste pobłogosławienie palm. Po Mszy św. Konkurs na najpiękniejszą palmę W tym dniu obchodzony jest światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym. W naszej diecezji początek liturgii o godzinie 13:30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.
  1. Odwiedziny chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej na Święta Wielkanocne będą w Wielki poniedziałek, 15 kwietnia od godz. 8.30. Zgłaszamy tylko tych chorych, którzy nie korzystają z posługi co miesiąc. Zapisy chorych w zakrystii do przyszłej niedzieli.
  1. Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik na Święto Miłosierdzia Bożego w niedzielę 28 kwietnia 2019 r. Zapisy u Doroty Cibor, koszt 20 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  1. Osoby chętne na wyjazd ” Przywitania Pielgrzymów „w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach 3 maja br. proszone są o zapisanie się u p. Janusza Kościelnego lub p. Edyty Noga . Koszt wyjazdu to 25 zł .
  1. Ze wględu na spowiedź w parafii Św. Stanisława w Andrychowie musimy przełożyć planowaną Mszę przy Kuźni z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II na inny termin. Informacje o innym terminie tej Mszy przekażemy w ogłoszeniach.
  1. Nasza parafia, jak co roku organizuje Drogę krzyżową na Leskowiec – Groń Jana Pawła II, która będzie w Wielki wtorek o godz. 21.00. Dokładne informacje na plakacie oraz za tydzień w ogłoszeniach
  1. Do przyszłej niedzieli w sklepach Państwa Rakowskich i Supermarkecie „Wizan” zbierane są dary dla potrzebujących. Również tu w kościele przy stopniu ołtarzowym z prawej i lewej strony są umieszczone kosze, do których można składać produkty pierwszej potrzeby a także słodycze. Można też złożyć dar pieniężny na ten cel.
  1. W tym miesiącu, sakramentu chrztu udzielimy dzieciom, w sobotę 13 kwietnia i w niedzielę 14 kwietnia oraz poniedziałek wielkanocny 22 kwietnia.
  1. Po Mszy św. można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.