Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022

Przebaczenie popełnionej winy, pojednanie z Bogiem i z ludźmi – do tego jesteśmy wezwani szczególnie w czasie wielkiego postu. Jezus Chrystus zaprasza nas zwłaszcza dziś, by to czynić, przypominając o Bożym miłosierdziu względem grzeszników. Doświadczenie Bożego miłosierdzia uzdalnia nas samych do okazywania miłosierdzia innym; przekazujemy dalej to, co otrzymaliśmy.

1.Droga krzyżowa dziś o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. W przyszłą niedzielę, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze. Za tydzień drogę krzyżową poprowadzi Domowy Kościół.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

3. W tym tygodniu, 7 kwietnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za pasterzy i prosimy o dar nowych powołań do służby w Kościele. Od godz. 16.30 – 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Również w czwartek, o godz. 19.00 pierwsze spotkanie nowo wybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy o obowiązkową obecność na spotkaniu.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej na Drogę krzyżową, a następnie Mszę św.. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00.

5. Za tydzień, 10 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Na Mszy św. o godz. 11.30 uroczyste pobłogosławienie palm. Po Mszy św. Konkurs na najpiękniejszą palmę.

6. Odwiedziny chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej na Święta Wielkanocne będą w Wielki poniedziałek, 11 kwietnia od godz. 8.30. Zgłaszamy tylko tych chorych, którzy nie korzystają z posługi co miesiąc. Zapisy chorych w zakrystii do przyszłej niedzieli.

7. Z powodu wcześniejszej epidemii nie została zaplanowana spowiedź z udziałem księży z innych parafii. Zatem spowiedź wielkanocną rozpoczynamy już w najbliższą sobotę od godz. 16.00 – 17.00 i po Mszy św. wieczornej od godz. 18.00 – 19.00. Dalszy plan spowiedzi w wielkim tygodniu podamy w najbliższą niedzielę.

8. Nasza parafia, jak co roku organizuje Drogę krzyżową na Leskowiec – Groń Jana Pawła II, która będzie 12 kwietnia w Wielki wtorek, o godz. 21.00. Dokładne informacje na plakacie oraz za tydzień w ogłoszeniach

9. Po Mszach św. rozprowadzane będą „paschaliki wielkanocne”. Kupując świecę lub baranka wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 7 zł. Natomiast akcja zbiórki żywności w wybranych sklepach potrwa do piątku 8 kwietnia . Również tu w kościele przy stopniu ołtarzowym z prawej i lewej strony są umieszczone kosze, do których można składać produkty pierwszej potrzeby a także słodycze. Można też złożyć dar pieniężny na ten cel.

10. Paczka dla Ukrainy – akcja Caritas Polska. Wszelkie informacje dotyczące wypełnienia paczki produktami żywnościowymi i środkami czystości znajdziemy w ulotce dołączonej do kartonu oraz na stronie internetowej naszej parafii. Wypełnioną paczkę przynosimy z powrotem do parafii do 13 kwietnia / Wielka Środa /. Paczka musi być wypełniona w całości. Nie może przekraczać wagi 18 kg. Nie zaklejamy. Dołączamy otrzymany list z życzeniami w języku ukraińskim.

11. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Dobrej niedzieli i Bożych łask na czas wielkopostnego nawrócenia.