Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

V Niedziela Wielkanocna

19.05.2019

Uczestnicząc we Mszy św. nabieramy nowych sił życiowych, których źródłem jest Chrystus zmartwychwstały. On mówi do nas: Oto czynię wszystko nowe / drugie czytanie / oraz Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali / Ewangelia /. Oto zasada życia nowego stworzenia, a my, wyznawcy Chrystusa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za odnowę świata przez to, co mówimy, czynimy i kim jesteśmy.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych przeżywają Rocznicę komunii św. Polecamy dzieci i ich rodziców w modlitwie, aby zawsze trwały w bliskości z Jezusem Eucharystycznym.

W dniu dzisiejszym składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

a. We wtorek, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika,
b. W piątek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem dzień modlitw za kościół w Chinach.

2. W przyszłą niedzielę, 26 maja na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią I komunii świętej. Próby z dziećmi klas trzecich od środy do soboty po Mszy św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę 25 maja od godz. 10.00.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu oprócz wtorku codziennie po Mszy św. wieczornej. We wtorek nabożeństwo podczas nowenny o godz. 17.00, a niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo.

4. W środę, 22 maja, przypada 24 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji.

5. W sobotę, 25 maja o godz. 10.00 w kościele katedralnym w Bielsku – Białej, ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

6. W przyszłą niedzielę, 26 maja, modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.

7. Organizujemy wyjazd wakacyjny / w formie pielgrzymki i wypoczynku / dla dzieci od 5 klas wzwyż do Rzymu i okolic. Termin wyjazdu 18 – 24.08.2019. Dokładny plan pielgrzymki zamieszczony jest w gazetce parafialnej i w gablotce oraz na stronie internetowej parafii. Informacje szczegółowe na temat wyjazdu i zapisy u Ks. proboszcza. Gdyby zaszła potrzeba razem z dziećmi mogą jechać rodzice.

8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia w dniu 5 lipca 2019 proszone są o potwierdzenie wyjazdu i wpłatę 180 zł u P. Tomasza Młocka.

9. Diecezja Bielsko – Żywiecka organizuje pielgrzymkę do Koszyc miejsca śmierci Św. Melchiora Grodzieckiego w dniu 12 października 2019r. Z naszego dekanatu jest przewidziany autobus na wyjazd jednodniowy. Zapraszamy do uczestnictwa. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki 110 zł. Przy zapisach wpłacamy 40 zł. Szczegóły na plakacie i przy zapisach.

10. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Radosnego świętowania Dnia Pańskiego

niech Bóg obdarzy nas swoimi darami

i umacnia na drogach naszego codziennego życia