Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022

V

Nikt z nas nie może powiedzieć, że potrafi kochać na miarę Chrystusa. To nie znaczy, że możemy pójść po linii najmniejszego oporu, nie podejmować żadnych wysiłków. Miłość będąca naśladowaniem Chrystusa jest istotą chrześcijańskiego świadectwa i ma być znakiem rozpoznawczym wszystkich uczniów Chrystusa: po tym poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13, 35). Słowa te wzywają do rachunku sumienia z naszego praktykowania w życiu na co dzień przykazania miłości.

Dziś składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary na ten cel bardzo dziękujemy. W ubiegłą niedzielę ofiary złożone na radio Anioł Beskidów wyniosły 656,50 zł.

a. W poniedziałek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

b. W piątek, 20 maja, przypada dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

c. W sobotę, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

2. We wtorek o godz. 17.00 Msza św., a następnie nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką. Po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zgłębiać Pismo św.

3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo.

4. W przyszłą niedzielę, 22 maja, na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych będą obchodzić Rocznicę I Komunii. Prosimy, aby niezainteresowani przyszli na inną Mszę św.

Spowiedź dla dzieci przeżywających Rocznicę Komunii św. będzie w piątek od godz. 16.00 – 17.00. Zapraszamy rodziców i rodziny dzieci przeżywających rocznicę komunii do spowiedzi w ciągu tygodnia przed Mszami.

5. Pierwsza Komunia dla dzieci z klas trzecich będzie 29 maja, na Mszy św. o godz. 11.00.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus obdarza nas potrzebnymi łaskami

do pełnienia uczynków miłości na co dzień.