Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna -10.05.2020

V Niedziela Wielkanocna

10.05.2020

W 5 niedzielę wielkanocną jesteśmy zaproszeni do spotkania z Jezusem zmartwychwstałym, który jest Drogą , Prawdą i Życiem. Świadomość bycia wspólnotą żywego Kościoła rodzi w nas pragnienie ciągłego szukania tego, co nas łączy i jednocześnie oddalania tego, co skutecznie dzieli. Wsłuchiwanie się w słowo Boże oraz posilanie Ciałem i Krwią Zbawiciela daje nam szansę odpowiedzialnego i troskliwego budowania Kościoła.

a. W czwartek 14 maja – święto Św. Macieja, apostoła

b. W sobotę, 16 maja – święto Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski

1. c. W piątek, 15 maja, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką. Po nowennie Msza św. w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu oprócz wtorku codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych codziennie na Mszę i nabożeństwo w dozwolonej liczbie.

4. W przyszłą niedzielę, 17 maja, na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00 prowadzony przez Straż Honorową NSPJ. Podczas tej Mszy św. dokonamy poświęcenia tablicy upamiętniającej setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – papieża. Związku z tą rocznicą chcemy złożyć duchowy dar wdzięczności św. Papieżowi, zakładając Różę męską w naszej parafii. Bardzo prosimy, aby panowie do piątku zgłosili swoją gotowość przynależności do tej Róży w zakrystii lub bezpośrednio do księdza.
    Chcemy także założyć księgę pamiątkową wszystkich Róż w parafii dlatego prosimy, aby Zelatorzy jak najszybciej na kartce wypisali imiona i nazwiska członkiń w poszczególnych Różach i oddali P. Dorocie Cibor.

5. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła. Przy okazji informujemy, że zamówione stołki na starą plebanię w liczbie 50 sztuk zostały już zrobione i są ustawione w dużej sali starej plebanii. Koszt tej inwestycji to 7 tyś zł. Zakupiliśmy także barokowy stolik pod naczynia liturgiczne / ampułki na wino i wodę, kielich /, który znajduje się w prezbiterium pod schodami ambony – koszt. 750 zł. Niebawem rozpoczynamy prace przy wykonaniu nowych stopni ołtarzowych oraz montażu antypedium w prezbiterium kościoła. Zgodę konserwatora na tę przebudowę otrzymaliśmy niedawno po dość długim staraniu.

6. Przypominamy, że wszystkie ważne informacje dotyczące spraw parafialnych, religijnych oraz uczestnictwa we Mszy św. są na stronie internetowej parafii w zakładce: aktualności.

7. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus będzie naszą mocą we wszystkich sprawach dnia codziennego.