Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021

V Niedziela Wielkanocna

02.05.2021

Nie zawsze nasze życie oznacza przynoszenie owocu miłości. Zdarza się bowiem, że jak winne latorośle – jeszcze nie uschnięte, lecz już słabo owocujące – potrzebujemy oczyszczenia, którego źródłem jest Boża miłość. Kiedy nasze grzechy sprawiają, że nie przynosimy w pełni owoców miłości, wówczas trzeba nam się zwrócić do Boga, aby odnowić zdolność miłowania. Z taką świadomością weźmy udział w eucharystycznym spotkaniu z Jezusem, który jest krzewem winnym.

a. w poniedziałek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu modlimy się za Ojczyznę. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; 17.00.
b. we wtorek, 4 maja wspomnienie Św. Floriana, męczennika,
c. w czwartek, 6 maja – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba
d. w sobotę, 8 maja – przypada liturgiczna uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika. W tym dniu, Ks. Bp. Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.

2. We wtorek o godz. 17.00 Msza św., a następnie Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z majówką.

3. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych w dozwolonej liczbie na Mszę i nabożeństwo. Gorąco zachęcamy, by wspólnie gromadzić się przy kapliczkach znajdujących się w różnych miejscach w parafii i śpiewać litanie do Matki Bożej. W maju Msze św. w ciągu tygodnia codziennie o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca . Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w czasie spowiedzi zarówno w czwartek jak i w piątek.

5. Z posługą sakramentalną do chorych pojedziemy w piątek od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku.

6. Zaległe bierzmowanie młodzieży z pierwszych klas szkół średnich planowane jest w sobotę, 22 maja. W zależności od stanu epidemiologicznego w tym czasie, sakrament bierzmowania, prawdopodobnie będzie udzielany podczas dwóch Mszy św. tak, by zachować liczebny limit osób w naszym kościele. Konkretne decyzje będziemy podejmować na bieżąco.

7. Od wtorku, 4 maja, zwiększa się liczba osób mogących przebywać w naszym kościele. Wracamy do poprzedniego limitu ( 45 osób ).

8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub na konto parafialne na potrzeby kościoła.

9. Wszystkie ważne informacje są na stronie internetowej parafii w zakładce: aktualności.

10. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczywania niedzielnego.

Niech Chrystus w którego jesteśmy wszczepieni obdarza nas potrzebnymi łaskami.