Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Adwentu – 20.12.2020

V Niedziela Adwentu

20.12.2020

Pan Bóg jest wciąż z nami ( Emanuel ). Ta prawda stanowi treść 4 niedzieli adwentu. W każdej celebracji Eucharystycznej doświadczamy spotkania z Tym, który jest z nami, chce być pośród nas, pragnie być obecny w tym świecie i dla tego świata, aby go przemieniać. Otwórzmy nasze serca i umysły, by owocnie uczestniczyć w tym darze zbawienia.

Dziś składka na potrzeby naszego kościoła. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.

1.  Roraty od poniedziałku do środy o godz. 17.00. W czwartek w wigilię roraty o godz. 6.30.

2.  Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Po nowennie Msza św.

3. W czwartek, 24 grudnia, przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Każda katolicka rodzina spotyka się przy wspólnym stole, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spożyć wigilijną wieczerzę. Niech, ten czas wieczerzy, opromieniony będzie wspólną modlitwą, śpiewem kolęd a także okazją do odnowienia wzajemnej miłości, a może i przebaczenia. Pasterka o godz. 24.00. Zapraszamy, na tę szczególną Mszę rozpoczynającą radość Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

4. W piątek, 25 grudnia, przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.30 i 9.30. i 11.30 i 14.00 i 16.00.  Wszyscy, którzy mają zamiar skorzystać w dzień Bożego Narodzenia z dyspensy od uczestnictwa we Mszy św., a będą oglądać Mszę św. za pośrednictwem telewizji lub internetu; zachęcamy, aby przyszli do kościoła i przyjęli komunię św. / oczywiście jeżeli będą w stanie łaski uświęcającej /, którą będziemy udzielać od 8.30 – 9.00 oraz od 10.30 – 11.00.

5. W sobotę, 26 grudnia – Święto św. Szczepana pierwszego męczennika.  W tym dniu składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. o godz. 7.30 i 9.30. i 11.30 i 14.00.

6. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Opiece Świętej Rodziny zawierzymy wszystkie rodziny w parafii.

7. Przypominamy, że nie będzie spowiedzi z udziałem księży z innych parafii. Plan spowiedzi jest umieszczony na stronie internetowej parafii w gablotce parafialnej, a także podawaliśmy w ogłoszeniach w zeszłą niedzielę. Bardzo zachęcamy do spowiedzi według wyznaczonych osiedli.

8. Można jeszcze dziś pod chórem po Mszach św. nabyć opłatki wigilijne.

9. W imieniu Akcji Katolickiej dziękujemy wszystkim, którzy zakupili towary w wyznaczonych sklepach i tym którzy przynieśli produkty spożywcze do kościoła dla potrzebujących w parafii. Dziękujemy Akcji Katolickiej, za podjęcie się tego wysiłku i wszystkim darczyńcom.

10. Bardzo dziękujmy Panu Mieszczakowi Leszkowi – leśniczemu za to, że co roku stara się, by nie brakło żywych choinek w naszym kościele.

11. Informujemy, że dobiegają końca prace budowy schodów i antepedium ołtarza w prezbiterium.

12. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

13. Biskup Ordynariusz zdecydował, że w tym roku w okresie tak zwanym kolędowym nie będzie wizyty duszpasterskiej ze względu na stan epidemii. Być może, że wizyta duszpasterska odbędzie się w późniejszym czasie. O jakichkolwiek zamiarach będziemy informować. Natomiast są plany aby zaprosić przynajmniej przedstawicieli waszych domów na Mszę św. ze szczególnym błogosławieństwem i adoracją Pana Jezusa w żłóbku i śpiewem kolęd. Informacje podamy w  ogłoszeniach.

Życzymy dobrej niedzieli a nade wszystko radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.