Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

21.04.2019

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. To jest święto wszystkich świąt. Syn Boży wierny swemu posłaniu aż do śmierci, został przez Boga wskrzeszony do życia. Niepojęta miłość Boga Ojca zbawia nas, ludzi, poprzez ofiarę Jego Syna. Zostaliśmy przez Zmartwychwstanie powołani do życia. Pełni radości wynajmy wiarę w Jezusa Chrystusa, który odkupił nas przez miłość, której dowodem jest śmierć i zmartwychwstanie.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocna. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie.

W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Dziś nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 14.00. W poniedziałek wielkanocny nowenna po Mszy św. o godz. 9.30. W tygodniu nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawiać będziemy po Mszach św. Natomiast za tydzień w niedzielę oddamy cześć Miłosierdziu Bożemu. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę, 8 kwietnia o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy.

1. W Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Msze św. w naszym kościele o 7.30, 9.30, 11.30.

1. Ze względu na czas oktawy Wielkanocy, przypadająca uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, zostaje przeniesiona na pierwszy dzień po oktawie tj. / poniedziałek, 29 kwietnia /.

1. Wyjazd do Łagiewnik na Święto Miłosierdzia Bożego, odbędzie się 28 kwietnia, o godz. 6.10 z centrum Rzyk. Osoby, które jeszcze nie zapłaciły, proszone są o potwierdzenie wyjazdu poprzez wpłatę u organizatorki 20 zł.

1. Za tydzień w niedzielę składka pod chórem na potrzeby naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składane na ten cel – bardzo dziękujemy.

1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy budowie Ciemnicy i Bożego Grobu. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy modlitwą, posługą i pracą przyczynili się do dobrego przeżycia całego Triduum Paschalnego.

Życzymy błogosławionych świąt i obfitości darów Bożych od

Chrystusa Zmartwychwstałego.

ALLELUJA