Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20.05.2018

Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w liturgii kończy okres wielkanocny. Piećdziesiątnica to owoc Wielkanocy i potwierdzenie wywyższenia Jezusa oraz obecności we wspólnocie wierzących. Boża obietnica stale wypełnia się w czasie Kościoła. Można to poznać i ocenić po tym, jak Kościół stanowi przestrzeń działania Ducha świętego i potrafi nieść Dobrą Nowinę ludziom wszystkich narodów i języków. Duch Święty pragnie przychodzić do ludzkich serc, aby zapalać w nich ogień swojej miłości.

W dniu dzisiejszym składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

a. W poniedziałek, 21 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30 i 17.00. Składka na Dom Matki i Dziecka,

b. W czwartek, 24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

c. W sobotę, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta. W kościele katedralnym w Bielsku – Białej, Ks. Bp. Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecamy Bogu w modlitwie.

2. W przyszłą niedzielę, 27 maja w uroczystość Najświętszej Trójcy na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią I komunii świętej. Modlimy się za te dzieci, aby wytrwały w miłości Bożej. Po komunii jest tzw. Biały tydzień. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. od poniedziałku do soboty na Mszę św. i nabożeństwo majowe. Spowiedź dla dzieci komunijnych i rodziców w sobotę 26 maja od godz. 9.00.

3. W czwartek, 31 maja będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. W tym roku pójdziemy trasą: Pierwszy ołtarz – przy kapliczce P. Młocków, Oś Za Kościołem. Drugi ołtarz – przy skrzyżowaniu ulicy Polaki przy posesji P. Młocków. Trzeci ołtarz – przy przystanku naprzeciw domu Pani Janiny Polak, Oś. Za Kościołem. Czwarty ołtarz – przy sklepie „Wizan. Prosimy, by sąsiedzi i wszyscy inni mieszkający na trasie procesji przygotowali ołtarze.

4. Na cmentarzu trwają pracę układania chodników. Do tych prac używane są koparki i inny ciężki sprzęt. Wykonawcy wszystko robią, / a miejsca jest mało /, aby nie uszkodzić żadnego grobowca. Również normalną rzeczą jest, że podczas tych robót pomniki mogą zostać pobrudzone. Dopiero po zrobieniu pewnych odcinków chodnika robotnicy postarają się sprzątnąć koło waszych grobów. Proszę to mieć na uwadze.

Pragniemy także poinformować, że w związku z układaniem chodników, miejsce gdzie stał ołtarz i zadaszenie trzeba na nowo zaprojektować. Na tym miejscu stoi również krzyż na cokole. Po dokładnych oględzinach stwierdziliśmy, że: cokół i na nim stojący krzyż są bardzo zniszczone przez upływający czas i warunki atmosferyczne. Fachowcy uznali, że najlepiej będzie zrobić nowy cokół i nowy krzyż. A zatem może tak być, że od poniedziałku tego krzyża na cmentarzu już nie będzie.

5. Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach zapraszają, wszystkich mieszkańców na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 09.06.2018r. na parkingu OSP Rzyki. Rozpoczęcie imprezy o godz. 13.00 loterią fantową. Na dzieci i dorosłych czeka wiele atrakcji. Pragniemy również zaprosić na Zabawę Taneczną, z której dochód przeznaczony zostanie na potrzeby naszych uczniów. Szczegóły informacji na plakatach.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Niech Duch św. obdarzy nas swoimi darami

i umacnia na drogach naszego codziennego życia