Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Zesłania Ducha świętego – 09.06.2019

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09.06.2019

Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w liturgii kończy okres wielkanocny. Zesłanie Ducha św. to od zarania chrześcijaństwa święto przełomu i przejścia. Otrzymawszy Ducha Świętego, młody Kościół otwiera się i rusza na cały świat. Uczniowie niegdyś wylęknieni, teraz przepełnieni są radością i gotowi do wyznawania swojej wiary. W tym zadaniu nic się nie zmienia, wciąż chodzi o odwagę i siłę świadectwa, aby do wszystkich ludzi dotarła prawda o Bożym zbawieniu.

W zeszłą niedzielę, na budowę Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 467 zł. Dziś po Mszach kwesta na Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Andrychowie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone pieniądze na te cele.

a. W poniedziałek, 10 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe.
b. We wtorek, 11 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła,
c. W czwartek, 13 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
d. W piątek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

2. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godz. 11.30 modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec, o godz. 11.00 poprowadzi Róża -Rodziców za dzieci.

3. We wtorek o godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Msza w intencjach nowennowych.

4. W sobotę, 15 czerwca, na Mszy św. o godz. 17.00, Ks. Biskup Piotr Greger, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy na tę uroczystość, rodziców i chrzestnych bierzmowanych oraz wszystkich parafian. Prosimy aby, kandydaci do bierzmowani oraz ich świadkowie odpowiednio wcześniej zgromadzili się w kościele, gdzie będą oczekiwać na Biskupa i rozpoczęcie Mszy św. Spowiedź dla bierzmowanych będzie w piątek 14 czerwca, od godz. 16.00 – 17.00. Próby z młodzieżą do bierzmowania: we wtorek, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej.

5. Już dziś informujemy, że Msza św. z procesją w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało będzie 20 czerwca, o godz. 9.00. W tym roku pójdziemy trasą: Pierwszy ołtarz przy domu P. Moskwik, Oś Za Kościołem. Drugi ołtarz przy sklepie P. Rakowski, Oś. Haczki. Trzeci ołtarz przy posesji P. Placek, Oś. Szczęśniaki. Czwarty przy sklepie „Wizan. Prosimy, by sąsiedzi i wszyscy inni mieszkający na trasie procesji pomogli w przygotowaniu ołtarzów. Bardzo prosimy o pomoc strażaków w porządku i niesieniu baldachimu. Dzieci młodsze zapraszamy do sypania kwiatów, a Komunijne do udziału w procesji.

6. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 7.00 z centrum Rzyk. Osoby zapisane proszone są o potwierdzenie poprzez wpłatę 30 zł u organizatorki. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy wszystkich chętnych.

7. Tradycyjna pielgrzymka z Porąbki do Kalwarii zawita do nas 14 czerwca. Jak co roku proszeni jesteśmy do podjęcia pielgrzymów na nocleg, tym razem z 14/15 czerwca. Potrzebnych jest ok. 50 miejsc noclegowych. Bardzo prosimy, by zgłaszać jak najszybciej swoją gotowość do przyjęcia pielgrzymów. Zapisy w zakrystii do środy tj. do 12 czerwca.

8. Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszej parafii.

9. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Niech Duch św. obdarzy nas swoimi darami

i umacnia na drogach naszego codziennego życia