Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022

Dzień Pięćdziesiątnicy nie jest żadnym przypadkiem, czymś niespodziewanym, to nie jest żadne zaskoczenie, ale spełnienie Bożej obietnicy. Czy komuś takiemu, kto zawsze dotrzymuje słowa, można nie wierzyć? Czy dokonana przez Bożego Syna ofiara za grzechy całego świata jest niewystarczająca? Co musiałby Pan Bóg jeszcze uczynić, aby stać się wiarygodnym? Bóg zapowiada i wypełnia, słowa obietnicy zawsze dotrzymuje. Zapowiedziany Duch Św., niech prowadzi nas drogami prawdy ku Jezusowi Chrystusowi. Niech pozwala nam otwierać się na Jego słowo, na wszystko, co jest zawarte w Piśmie Św.. Prośmy Ducha Świętego, aby – w bogactwie swoich siedmiu darów – był obecny na wszystkich drogach naszej codzienności.

a. W poniedziałek, 6czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe. Składaka do puszek na Dom Matki i Dziecka,

b. We wtorek, 7 czerwca – wspomnienie dowolne Bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika

c. W środę, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

d. W czwartek, 9 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

e. W sobotę, 11 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła

2. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia, a następnie Msza św. i nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

4. Nabożeństwo czerwcowe w środę po porannej Mszy w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

5. Już dziś informujemy, że Msza św. z procesją w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało będzie 16 czerwca. W tym roku pójdziemy trasą: Pierwszy ołtarz – przy kapliczce naprzeciw posesji P. Prus, Oś Za Kościołem. Drugi ołtarz – przy skrzyżowaniu ulicy Polaki przy posesji P. Młocków. Trzeci ołtarz – przy przystanku tuż przed parkingiem nieopodal Remizy OSP. , Oś. Za Kościołem. Czwarty ołtarz – przy sklepie „Wizan. Prosimy, by sąsiedzi i wszyscy inni mieszkający na trasie procesji przygotowali ołtarze.

6. Prawie po 9 latach, wróciły z krakowskiej pracowni konserwatorskiej późnogotyckie figury, inspirowane słynną kompozycją Wita Stwosza z Ołtarza Mariackiego, do naszej parafii. Rzeźba wykonana z twardego drzewa przedstawia, klęczącą Matkę Boża i podtrzymującego Ją św. Jana Apostoła co tworzy scenę Zaśnięcia NMP.

7. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, w sobotę 18 czerwca 2022 roku, na Ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Koszt 40 zł przy pełnym autokarze. Zapisy u zelatorki Doroty Cibor tel. 606 527 913. Zapraszamy wszystkich chętnych.

8. Dziękujemy rodzicom komunijnym za dar ołtarza, w postaci dwóch nowych ornatów do sprawowania Mszy św. w liturgiczne wspomnienia i święta Matki Bożej. Koszt tych ornatów wyniósł 2500 zł.

9. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Niech Duch św. obdarza nas swoimi darami

i umacnia nas na drogach codziennego życia.