Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Trójcy Świętej – 27.05.2018

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

27.05.2018

Przez chrzest zostaliśmy wprowadzeni w tajemnicę Najświętszej Trójcy. To misterium przekraczające zdolności naszego rozumu, staje się bardziej zrozumiałe nie przez refleksję, lecz na drodze życia zakorzenionego w Bogu żywym.

Dziś na Mszy o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do komunii św. Modlimy się za te dzieci, aby wytrwały w miłości Bożej. Po komunii jest tzw. Biały tydzień. Zapraszamy, dzieci i ich rodziców codziennie od poniedziałku do soboty na Mszę św. i nabożeństwo majowe. Prosimy, by dzieci w strojach komunijnych uczestniczyły w procesji Bożego Ciała.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła zebraliśmy 6040 zł. Za złożone ofiary składamy – Bóg zapłać.

1.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a. We wtorek, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy,

b. W środę, 30 maja – wspomnienie Świętego Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.

c. W czwartek, 27 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 udamy się z procesją Eucharystyczną ulicami naszej miejscowości, aby wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina.

W tym roku pójdziemy trasą: Pierwszy ołtarz – przy kapliczce P. Młocków, Oś Za Kościołem. Drugi ołtarz – przy skrzyżowaniu ulicy Polaki przy posesji P. Młocków. Trzeci ołtarz – przy przystanku naprzeciw domu Pani Janiny Polak, Oś. Za Kościołem. Czwarty ołtarz – przy sklepie „Wizan. Prosimy, by sąsiedzi i wszyscy inni mieszkający na trasie procesji przygotowali ołtarze.

Abyśmy godnie przeżyli to wydarzenie, kiedy Pan Jezus idzie odwiedzić nasze zagrody prosimy:

– o przystrojenie okien emblematami religijnymi

– o niesienie baldachimu i pilnowanie porządku przez strażaków,

– o przybycie na procesję dzieci komunijnych w swoich strojach

– o sypanie kwiatów przez dzieci podczas procesji

– o zabranie feretronów.

Próba dla dzieci sypiących kwiaty podczas procesji w poniedziałek,we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej. Prosimy o obowiązkowe przybycie na próbę.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy, poszczególne osiedla z tradycyjnym procesjami do Kościoła:

• w piątek – Oś. Mydlarze i Jagódki

• w sobotę – Oś. Sordyle, Urbanki i Moskwiki

• w poniedziałek – Oś. Haczki, Szczęśniaki, Za Kościołem

• we wtorek – Oś. Młocki Górne, Potok Kubikowski

• w środę – Oś. Młocki Dolne,Polaki, Praciaki, Potrójna

• w czwartek – Oś. Szafarze, Hajosty, Leśniczówka, Kierczaki, Kluka.

W Oktawie Bożego Ciała Msze Św. będą sprawowane wieczorem o godz. 17.00. W Boże Ciało oraz w przyszłą niedzielę procesja wraz z nabożeństwem po Mszy św. o godz. 14.00.

d. W piatek, 1 czerwca – wspomnienie Św. Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą sprawowane po Mszy św.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w pierwszy piątek rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W środę przed uroczystością Bożego Ciała od godz. 16.00 – 17.00. W piątek od godz. 16.30 – 17.00. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

3.  Jak, co roku, w pierwszą niedzielę czerwca, będzie sprawowana Msza św. o godz. 14.00 przy kapliczce na Czarnym Groniu. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

4.  Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św.. Straż Honorowa, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolski Zjazd Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa w sobotę 16 czerwca 2018 r. Zapisy u Zelatorki Doroty Cibor, cena około 30 zł (w zależności od ilości osób, wpłata przy zapisach). zapraszamy wszystkich chętnych. Wyjazd o godz.7.00.

5. W dniu 30.06.18 / sobota / organizujemy pielgrzymkę do Zakopanego. W programie między innymi Sanktuarium na Krzeptówkach oraz zwiedzanie Zakopanego. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii.

6.  Dziękujemy rodzicom komunijnym za posprzątanie kościoła, wymalowanie ławek stojących na zewnątrz, odnowienie ogrodzenia wzdłuż drogi prowadzącej od plebanii do kościoła i obsadzenie kwiatami kapliczkę Matki Bożej i klombów wokół plebanii. Składamy podziękowanie P. Adamowi Kubikowi za przycięcie krzewów w ogrodzie naprzeciw plebanii i P. Januszowi – Kościelnemu za pomoc w licznych pracach w kościele i na zewnątrz.

7.  Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli. Niech Bóg w Trójcy Świętej obdarzy nas swoim pokojem

i obfitym błogosławieństwem.