Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Trójcy Świętej – 16.06.2019

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

16.06.2019

W imię Trójcy Świętej – Ojca i Syna i Ducha Świętego – zaczynamy każdą liturgię. Bóg objawia się w osobie Ojca, jest naszym Stworzycielem i źródłem życia. Objawia się w osobie Syna, w którym stał się Człowiekiem, naszym Bratem, abyśmy doświadczyli Jego miłości. Bóg objawia się również w osobie Ducha św., by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga.

Dziś składka na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom. W zeszłą niedzielę na Domowe Hospicjum w Andrychowie – wolontariusze zebrali 1928,50 zł. Za złożone ofiary bardzo dziękują.

a. W poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

b. W czwartek, 27 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 udamy się z procesją Eucharystyczną ulicami naszej miejscowości, aby wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina.

W tym roku pójdziemy trasą: Pierwszy ołtarz przy domu P. Moskwik, Oś Za Kościołem. Drugi ołtarz przy sklepie P. Rakowski, Oś. Haczki. Trzeci ołtarz przy posesji P. Placek, Oś. Szczęśniaki. Czwarty przy sklepie „Wizan. Prosimy, by sąsiedzi i wszyscy inni mieszkający na trasie procesji pomogli w przygotowaniu ołtarzów. Bardzo prosimy o pomoc strażaków w porządku i niesieniu baldachimu. Dzieci młodsze zapraszamy do sypania kwiatów, a Komunijne do udziału w procesji.

Abyśmy godnie przeżyli to wydarzenie, kiedy Pan Jezus idzie odwiedzić nasze zagrody prosimy:

– o przystrojenie domów obrazkami i symbolami i religijnym

– o niesienie baldachimu i pilnowanie porządku przez strażaków,

– o przybycie na procesję dzieci komunijnych w swoich strojach i sypanie kwiatów przez dzieci podczas procesji; zabranie feretronów.

Próba dla dzieci sypiących kwiaty podczas procesji , we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy, poszczególne osiedla z tradycyjnym procesjami do Kościoła:

• w piątek – Oś. Mydlarze i Jagódki

• w sobotę – Oś. Sordyle, Urbanki i Moskwiki

• w poniedziałek – Oś. Haczki, Szczęśniaki, Za Kościołem

• we wtorek – Oś. Młocki Górne, Potok Kubikowski

• w środę – Oś. Młocki Dolne,Polaki, Praciaki, Potrójna

• w czwartek – Oś. Szafarze, Hajosty, Leśniczówka, Kierczaki, Kluka.

W Oktawie Bożego Ciała Msze Św. będą sprawowane wieczorem o godz. 17.00. W Boże Ciało oraz w przyszłą niedzielę procesja wraz z nabożeństwem po Mszy św. o godz. 14.00.

c. W piątek, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. W środę, 19 czerwca, o godz. 8.00 zapraszamy dzieci , nauczycieli, wychowawców, rodziców na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Bardzo prosimy rodziców, aby zadbali o uczestnictwo dzieci we Mszy dziękczynnej Bogu za przeżyty rok szkolny. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego codziennie przed Mszą św. We wtorek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Będzie to zarazem spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała.

W tym dniu Msza św. dla wszystkich o godz. 17.00, po południu.

3. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, o godz. 11.30 Msza św. w intencji ks. Jana – wikariusza z okazji Jego imienin. Pamiętajmy o modlitwie wypraszając Solenizantowi, potrzebne łaski.

4. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły na nocleg pielgrzymów z Porąbki do Kalwarii. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie posiłku. Ochotniczej Straży za udostępnienie Strażnicy oraz Piekarni „Jakub” za ofiarowany chleb i ciasto.

5. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Życzymy dobrego świętowania.
Czyńmy wszystko w imię Trójcy Świętej.