Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 31.10.2021

U

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

31.10.2021

Ostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.

Na potrzeby kościoła została zebrana składka w wysokości 10 390 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

a. W poniedziałek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadząc się na Mszy św. pragniemy wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy zakończyli ziemskie pielgrzymowanie i cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.30 , 11.30. O godz. 14.00 w kościele nieszpory, a następnie procesja na nasz cmentarz. Po procesji Msza św. na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy do udziału w nieszporach, procesji i Mszy św. Jako ludzie wierzący nie przychodzimy tylko, by upiększyć i zapalić znicze na grobach naszych bliskich, ale by ofiarować im naszą modlitwę.

b. We wtorek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.W tym dniu modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze św. o godz. 7.30 i 9.30 (Po tej Mszy procesja wypominkowa wokół kościoła). Msza św. po południu o godz. 17.00. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie o godz. 17.00 a następnie Msza św.. W tym dniu, po Mszy św. wieczornej wyruszymy z kościoła z procesją po wyznaczonych ulicach na cmentarz, aby modlić się na różańcu za zmarłych. Zapraszamy wszystkich do udziału i modlitwy. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy.

c. W czwartek, 4 listopada – wspomnienie Świętego Karola Boromeusza, biskupa,

2. Różaniec z wypominkami za zmarłych będziemy odmawiać codziennie od środy 3 listopada do niedzieli 7 listopada, pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W przyszłą niedzielę różaniec z wypominkami o godz.13.30. W środę 3 listopada Msza wieczorna po południu. Można jeszcze składać na wypominki jednorazowe i roczne.

Odpusty za dusze w czyśćcu cierpiące ( patrz Aktualności: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych )

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek podczas spowiedzi.

W pierwszą sobotę Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z Nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

5. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Nowych chorych można zgłaszać do czwartku włącznie.

6. Dziś po Mszach św. młodzież będzie sprzedawać znicze. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby grupy.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Pamiętając, że jesteśmy Świątynią Ducha Świętego

postępujmy zawsze jak dzieci Boga.