Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 28.10.2018

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

28.10.2018

Ostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętamy w modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła oraz tych, którzy przez pokolenia przychodzili do tej świątyni na spotkanie z Bogiem.

W zeszłą niedzielę na potrzeby parafii zebraliśmy 7885 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

a. W czwartek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadząc się na Mszy św. pragniemy wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy zakończyli ziemskie pielgrzymowanie i cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30 , 9.30 , 11.30. O godz. 14.00 w kościele nieszpory, a następnie procesja na nasz cmentarz. Po procesji poświęcenie nowego krzyża i Msza św. na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy do udziału w nieszporach, procesji i Mszy św. Jako ludzie wierzący nie przychodzimy tylko, by upiększyć i zapalić znicze na grobach naszych bliskich, ale by ofiarować im naszą modlitwę. Możliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych przed każdą Mszą św. a w środę od godz. 16.00 – 17.00.
b. W piatek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze św. rano o godz. 6.30 i 8.00, po południu o godz. 16.30 różaniec z wypominkami za zmarłych i procesja wokół kościoła, a następnie ok. godz. 17.00 Msza św.

2. Różaniec z wypominkami za zmarłych będziemy odmawiać codziennie od soboty 3 listopada do czwartku 8 listopada, pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W tym czasie Msze św. będą sprawowane wieczorem. W niedzielę 4 listopada różaniec za zmarłych o godz. 13.30.
Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

3. W środę, 31 października, po Mszy św. wieczornej wyruszymy z kościoła z procesją po wyznaczonych ulicach, aby modlić się na różańcu. Zapraszamy wszystkich do udziału i modlitwy.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy kościoła oraz prosimy o nowe powołania do służby w kościele. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na przypadające uroczystości w czwartek i piątek nie można sprawować Mszy wotywnej.

5. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek miesiąca udamy się od godz. 9.30. Nowych chorych można zgłaszać do czwartku włącznie.

6. W niedzielę, 4 listopada, po Mszy św. o godz. 11.30 koncert patriotyczny Orkiestry Dętej z Roczyn. Zapraszamy do wysłuchania tego koncertu.

7. Spotkanie Straży Honorowej NSP Jezusa w niedzielę 4 listopada po Mszy św. o godz. 7.30.

8. Młodzież rozprowadza znicze i flagi na starej plebanii. Pieniądze ze sprzedaży Apostolstwo Młodzieży chce przeznaczyć na potrzeby grupy. Zachęcamy do zakupienia zniczy i flag przy parafii.

9. W niedziele, 11 listopada, Msza św. o godz. 11.30 zostanie przełożona na godz. 11.00 ze względów na uroczystości patriotyczne.

10. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Pamiętając, że jesteśmy Świątynią Ducha Świętego postępujmy zawsze jak dzieci Boga.