Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 27.10.2019

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

27.10.2019

Ostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.

Na potrzeby kościoła została zebrana składka w wysokości 9260 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

a. W poniedziałek, 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

b. W piątek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadząc się na Mszy św. pragniemy wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy zakończyli ziemskie pielgrzymowanie i cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30 , 9.30 , 11.30. O godz. 14.00 w kościele nieszpory, a następnie procesja na nasz cmentarz. Po procesji Msza św. na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy do udziału w nieszporach, procesji i Mszy św. Jako ludzie wierzący nie przychodzimy tylko, by upiększyć i zapalić znicze na grobach naszych bliskich, ale by ofiarować im naszą modlitwę. Możliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych i zarazem przed pierwszym piątkiem, codziennie przed każdą Mszą św. W środę od godz. 16.30 – 17.00, w czwartek od godz. 16.00 – 17.00.

b. W sobotę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze św. rano o godz. 7.30 i 9.00, po południu o godz. 16.30 różaniec za zmarłych a następnie ok. godz. 17.00 Msza św.

1. W piątek, 4 listopada – wspomnienie Świętego Karola Boromeusza, biskupa,

2. Różaniec z wypominkami za zmarłych będziemy odmawiać codziennie od niedzieli 3 listopada do piątku 8 listopada, pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W tym czasie Msze św. będą sprawowane wieczorem. W niedzielę 3 listopada różaniec za zmarłych o godz. 13.30. Można jeszcze składać na wypominki jednorazowe i roczne.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

3. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. ze względu na nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na modlitwę.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny Maryi. W piątek i sobotę nie ma Mszy św. wotywnej ze względu na uroczystości liturgiczne.

5. Podobnie jak w zeszłym roku, 31 października w czwartek, po Mszy św. wieczornej wyruszymy z kościoła z procesją po wyznaczonych ulicach, aby modlić się na różańcu. Zapraszamy wszystkich do udziału i modlitwy.

6. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w czwartek od godz. 9.00. Nowych chorych można zgłaszać do środy włącznie.

7. Dziś po Mszach św. młodzież będzie sprzedawać znicze. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby grupy.

8. Bardzo dziękujemy Państwu Młynarczyk za bezpłatne ofiarowane deski, z których została zrobiona podłoga na wieży naszego kościoła. Natomiast P. Krzysztofowi Krausowi dziękujemy, za to że te deski odpowiednio przygotował i zrobił z nich podłogę.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Pamiętając, że jesteśmy Świątynią Ducha Świętego

postępujmy zawsze jak dzieci Boga.