Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26.08.2018

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

26.08.2018

Kościół w Polsce obchodzi dziś liturgiczną uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Matka Chrystusa uczy nas modlitwy polegającej przede wszystkim na tym, że trzeba podporządkować się Duchowi Świętemu i wypowiedzieć Bogu swoje pełne zawierzenie. Matka Chrystusa jest dla nas wzorem modlitwy natchnionej, przepełnionej mocą Bożego Ducha, czyli takiej, w której to, że człowiek daje się Bogu prowadzić jest ważniejsze od tego , że podczas modlitwy składa deklaracje czy zapewnienia. Modlitwa Maryi jest pokorną służbą wobec tchnienia Ducha Świętego. Gdy cały świat się chwieje, Maryja trwa, modli się, bezgranicznie ufa, uważnie słucha i posłuszna Bogu, pozwala się Jemu prowadzić.

W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła została zebrana ofiara w wysokości 6110 zł. Bóg zapłać za złożone dary pieniężne na ten cel.. Za tydzień składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

a. W poniedziałek, 27 sierpnia – wspomnienie Świętej Moniki
b. We wtorek, 28 sierpnia – wspomnienie Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
c. W środę, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą niedzielę, 2 września, odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa o godz. 11.30. Podczas tej Mszy św. podziękujemy również Panu Bogu za dar tegorocznych plonów. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian a szczególnie gospodarzy, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Poczty sztandarowe: Strażaków, Górników, Honorowej Straży NSPJ.

4. W poniedziałek, 3 września rozpocznie się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Już dziś zapraszamy nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzieży gimnazjalną i szkół średnich na Mszę św. o godz. 8.00. Rodziców prosimy o zadbanie, aby dzieci rozpoczęły ten rok kolejnej nauki z Panem Bogiem.

5. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Pięknego świętowania niedzieli.

Życzymy obfitości darów Bożych na cały tydzień

przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej