Ogłoszenia duszpasterskie: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

25.11.2018

Dziś przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. On jest prawdą w słowie i czynie, zawsze opowiada się po jej stronie, nawet wtedy, gdy jest ona dla ludzi niewygodna i wymagająca. Jego królestwo nie ma ziemskich korzeni, ale jest darem nieba. Uczestnicząc w Eucharystii mamy świadomość bycia ludem Bożym, którego Chrystus jest Panem i Królem.

W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła została zebrana kwota wysokości 9570 zł. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary.Dziś podczas każdej Mszy odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Kto dziś pobożnie odmówi ten Akt i wypełni zwykłe warunki – może uzyskać odpust zupełny. Jest to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

a. w piątek, 30 listopada – święto Świętego Andrzeja, apostoła.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W przyszłą niedzielę, 2 grudnia rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.Składka na potrzeby diecezji.

4. Za zmarłych w wypominkach rocznych będziemy się modlić od pierwszej niedzieli grudnia.

5. Spotkania Dzieci Maryi odbywają się w każdą sobotę o godz. 12.00 na plebanii. Szczególnie zapraszamy nowe dziewczynki do przybycia na spotkanie.

6. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w niedzielę, 2 grudnia, po Mszy św. porannej.

7. Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej organizuje na terenie Diecezji zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. Zbiórka darów w parafii św. Stanisława w Andrychowie, 27 i 28 listopada we wtorek i środę w godz. od 16.30 – 19.00. Można również dary przynieść do naszej parafii, najlepiej po Mszach św. do poniedziałku 26 listopada. Prosimy o produkty o długim terminie ważności jak: maka, ryż, kasza, cukier, makaron, olej, konserwy, kawa, herbata, słodycze, a także środki czystości.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania i pogłębiania wiedzy religijnej.

Dobrej i spokojnej niedzieli.

Budujmy królestwo Boże na ziemi, żyjąc

Chrystusową prawdą, która nas wyzwala od złego.